Jihlava i Třebíč venku selhaly

Jihlava - Oba hrály venku, oba vedly a oba nakonec odjely s pořádným výpraskem! Hokejový týmy Jihlavy a Třebíče potkal ve 4. kole druhé nejvyšší soutěže nápadně podobný osud. Dukla i Horácká Slavia si z venkovních zápasů odvezly nejen šest inkasovaných branek, ale i ostudně vysokou porážku.

Ze zástupců Vysočiny tak i tentokrát byli úspěšní jen havlíčkobrodští Rebelové, kteří v domácím prostředí zvítězili v prodloužení.

Jihlavu srazila tři vyloučení

Nejhorší start do nové sezony ze tří zástupců kraje opět potvrdili jihlavští hokejisté. Poté, co v domácím prostředí dokázali ve středu bodovat se silným Ústím nad Labem, vyhořeli v sobotu na ledě průměrné Kadaně.

"Jsem velice zklamaný, protože na to utkání jsme se poctivě připravovali," uvedl kouč Dukly Milan Chalupa.

Po dobře zvládnuté první třetině, kterou hosté vyhráli 2:1, Jihlava opět nezvládla druhou dvacetiminutovku. V ní inkasovala hned tři branky.

"Byla to tragédie," uznal jihlavský obránce Jozef Lukáč, který vstřelil obě branky Dukly. "Byli jsme třikrát za sebou vyloučeni, dostali jsme z toho tři rychlé branky a už jsme se nebyli schopni zvednout."

Největší slabinou posledního celku tabulky je zcela průchodná obrana. Dukla v úvodních čtyřech zápasech inkasovala 21 branek. "Je to hrozivé a o něčem to svědčí," připouští Chalupa. "Nechci nikoho napadat, ale je to zcela jednoznačné."
"Dostáváme hodně gólů a dost nás to mrzí," říká Lukáč. "Musíme víc bránit, hrát poctivě dozadu."

Třebíč předvedla slabý výkon

Šestigólový příděl tentokrát postihl i Horáckou Slavii Třebíč. Také ona přitom na ledě vedoucího Hradce Králové vedla. Ve třetí minutě se prosadil Přibyl.

"Důležité bylo vyrovnání na 1:1," myslí si hradecký kouč Vladimír Jeřábek. "Do kabin jsme šli za nerozhodného výsledku. V šatně jsme si to vyříkali, začali lépe bruslit a po druhé třetině byl zápas myslím rozhodnutý."

Stejně jako Jihlavu i Třebíč srazily tři branky inkasované v prostřední části. "Ukázali jsme letos v soutěži daleko lepší výkony, bohužel ten dnešní nebyl z nich," přiznal třebíčský kouč Josef Horešovský.

Brod dokázal vždy srovnat

Třikrát prohrávali, třikrát dokázali srovnat, aby nakonec v prodloužení zvítězili 4:3.
Tak se dá ve zkratce popsat sobotní duel prvoligového nováčka z Havlíčkova Brodu s Olomoucí.

"Z počátku jsme se dlouho rozjížděli a byli jsme trochu nervóznější. Všude o krok později," přiznal kouč domácích Rebelů Jiří Čelanský. "Ale od poloviny třetí třetiny se na nás usmálo štěstí, a nakonec to dobře dopadlo."

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.