Ústecký Jakub Jeřábek (vpravo) bojuje o puk s havlíčkobrodským Ondřejem Švaňhalem | foto: Martin Adamec, MAFRA

Jako přes kopírák. Hokejisté Ústí zdolali Havlíčkův Brod znovu 4:2

• 0
Hokejisté Ústí nad Labem udělali druhý krok k postupu do finále první ligy. V souboji s Havlíčkovým Brodem zopakovali pondělní výsledek a zvítězili 4:2. Na Vysočinu tak pojedou s vedením 2:0 na zápasy.

V úterním duelu ale favorit ještě ve 48. minutě prohrával 1:2. Hosté do té doby pozorně bránili a měli i dvakrát štěstí, kdy je zachránila tyč Slipčenkovy branky. O svém vítězství rozhodli Severočeši až v závěrečné desetiminutovce.

Nejprve se po pěkné kombinaci střelecky prosadil Martin Šagát. Vítěznou branku Ústí zařídil necelých pět minut před koncem řádné hrací doby Rok Pajič po akci kapitána Jana Kloboučka, který si v zápase připsal dvě gólové asistence. Vítězství Ústí zpečetil tři sekundy před koncem v přesilovce Jaroslav Roubík střelou do prázdné havlíčkobrodské branky.

Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 22. Alinč, 49. Šagát, 57. Pajič, 60. Roubík - 16. Zohorna, 36. Knotek. Rozhodčí: Vampola, P. Přikryl - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:4, navíc Holec (H. Brod) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3750. Stav série: 2:0