Hradec Králové deklasoval Třebíč

• 7
Praha - Po dvou úvodních porážkách zvítězili hokejisté Hradce Králové v první lize na ledě Třebíče 6:1. Východočeši o svém vysokém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy dali tři góly. Ústí nad Labem si i v zápase s účastníkem minulého ročníku extraligy Havířovem udrželo normu čtyř vstřelených branek na utkání. Naopak hosté letos v první lize ještě nevyhráli.

Třebíč - Hradec Králové 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
Hokejisté Hradce Králové po úvodních dvou porážkách deklasovali v první lize Třebíč na jejím ledě 6:1. Hosté o svém vysokém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy dali tři góly. Hráči Třebíče se střelecky prosadili až za stavu 0:5, když se v 53. minutě trefil Topol. Branky: 53. Topol - 6. Suchý, 8. Polák, 15. Hubáček, 33. Dušánek, 47. Šulc, 57. Pahulák. Rozhodčí: Blecha - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1053.

Písek - Beroun 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Ve vyrovnaném a bojovném utkání šli hosté dvakrát do vedení, ale Písek dokázal vždy vzápětí vyrovnat. Až na třetí berounský gól v přesilovce, v níž se trefil podruhé v utkání Eiselt, už odpovědět nedokázal. Branky: 6. Šimek, 33. Šmátrala - 22. a 46. Eiselt, 3. Gengel. Rozhodčí: Dvořák - Polónyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 750.

Ústí nad Labem - Havířov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Hokejisté Ústí si i v zápase s účastníkem minulého ročníku extraligy udrželi normu čtyř vstřelených branek na utkání. Do vedení je přivedl už ve 2. minutě Čacho, jeden z nejlepších hráčů zápasu. Havířovský tým poté podržel brankář Vrba. Poté, co ve 26. minutě Appel zvýšil vedení domácích na 2:0, Severočeši povolili. Havířov snížil ve 37. minutě v přesilovce a byl blízko vyrovnání. Zlepšený výkon ústeckého týmu v závěrečné třetině a dvě branky krátce po sobě znamenaly pojistku vítězství. Branky: 26. a 43. Appel, 2. Čacho, 47. Kudrna - 37. Kočara. Rozhodčí: Štěpán - Frühauf, Chochola. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3500.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Hosté vstoupili do zápasu lépe a během jediné minuty využili dvou zaváhání brněnských obránců Žák a Oliverius. Kometa pak snížila v závěru úvodní části, když přesilovou hru využil Elsner. V prostředním dějství hosté polevili a Brňané byli blízko vyrovnání, ovšem žádnou z šancí nedokázali proměnit. V závěrečné třetině byla hra vyrovnaná a hosté si sedm minut před koncem v přesilovce pojistili vítězství. Branky: 18. Elsner - 7. Žák, 8. Oliverius, 53. Metlička. Rozhodčí: Vokurka - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.

Dukla Jihlava - Prostějov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Ani výměna trenéra nepomohla hokejistům Prostějova z krize. Pod vedením prozatímního kouče Petra Zachara dnes dokázali čelit Jihlavě jen do necelé poloviny zápasu, kdy otevřel skóre domácí Morava. V poslední části zvýšil náskok Dukly dvěma góly Ševčík. Nejprve pohotově tečoval Kaňkovského nahození a pak při další přesilovce pro změnu usměrnil Staňkovu střelu. Šakarov v závěru už jen zmírnil porážku hostí. Branky: 46. a 53. Ševčík, 27. Morava - 58. Šakarov. Rozhodčí: Staněk - Drobílek, Klein. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 1908.

Chomutov - Kadaň 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
V sousedském derby nebyla Chomutovu v první třetině nic platná výrazná převaha a prosadil se až po přestávce. Na úvodní gól sice Kadaň za dvě minuty odpověděla, domácí však vzápětí dvěma góly odskočili na 3:1. Také v poslední třetině měl Chomutov hru pod kontrolou a přidal čtvrtý gól. Branky: 23. a 51. Jeslínek, 27. Šíp, 28. Nosek - 25. Punčochář. Rozhodčí: Lacina - Stulák, Houser. Vyloučení: 7:6, navíc Stavenský (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1800.

Opava - Olomouc 1:1 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Dvě třetiny se nejspíš vzhledem k pozdnímu začátku utkání obě družstva nedostala do patřičného tempa. Byla sice ve znamení oboustranných útoků s mnoha přesilovkami, ale nebyly ani z jedné strany využity. Teprve v poslední třetině se obě družstva snažila v utkání zvítězit. Nejprve domácí Horný byl sám před brankářem Svobodou, ale nedal. Až po nádherné přihrávce Sochorka Šebesta nezadržitelně
skóroval. Když už se zdálo, že domácí zvítězí, hosté z nenápadné akce od modré vyrovnali po střele Faltýnka od modré čáry. V prodloužení hosté chybovali při střídání, měli jednoho hráče navíc na ledě, ale domácí nabídnutou přesilovku čtyři ku třem
nevyužili. Branky: 49. Šebesta - 58. Faltýnek. Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 520.