Hradec Králové - Olomouc

Hradec Králové - Olomouc | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hokejisté Hradce Králové prohráli, třetí místo v první lize získá Olomouc

Hokejisté Hradce Králové se musí dvě kola před koncem dlouhodobé části 1. ligy rozloučit s tím, že by v ní mohli obsadit třetí místo. V přímém souboji o tuto příčku s Olomoucí totiž prohráli těsně 2:3 a svého přemožitele nemohou v závěrečných zápasech předstihnout.

Hradec na Olomouc ztrácí už pět bodů, navíc na rozdíl od Olomouce už sehraje pouze jediné utkání. Z plánovaného duelu posledního kola totiž už má v tabulce započítány tři body za kontumační výhru nad Havířovem, který kvůli finančnímu krachu ze soutěže odstoupil.

Ani rozuzlení tajenky kolem třetí příčky ale Hradecké nemusí příliš mrzet - i čtvrté místo, které mají jisté, je totiž v blížícím se play-off posunuje přímo do čtvrtfinále.

Hradec v utkání s Olomoucí prodloužil čekání na tříbodové vítězství. Nepodařilo se mu to totiž ani ve třech předcházejících. "Hráči bojovali, ale trápíme se při střílení gólů. Není možné vyhrávat, když dáte v zápase jen dva," konstatoval trenér Hradce Jiří Mička.

Přesto Hradci minimálně na bod málem stačily. Ve vyrovnaném utkání totiž drželi až do 57. min. nerozhodný výsledek 2:2. Pak se ale hosté svým důrazem ve středním pásmu dostali do útoku a Korhoň dostal puk do hradecké branky. Domácí sice ještě měli téměř čtyři minuty na to, aby vyrovnali, jenomže o šanci zlikvidovat náskok soupeře záhy přišli.

Obránce Karlíček zasáhl hokejkou soupeře do obličeje, byl vyloučen do konce zápasu a Olomouc dostala po zbytek poslední třetiny výhodu přesilové hry. A aby toho nebylo, přišel ještě trest v podobě vyloučení za zdržování hry. "Vyloučení Karlíčka bylo správné a Olomouc si výhru už pohlídala," konstatoval Mička.

Hosté totiž závěr sehráli zkušeně, ve třech hrající domácí neměli šanci jejich branku ohrozit. "Nedá se nic dělat, teď se musíme připravit na play-off," uvedl Mička. Do něj by měl Hradec vstoupit až 21. února na domácím ledě v prvním utkání čtvrtfinálové série.

Korhoň rozhodl: Kohouti skončí třetí

Tři minuty před koncem pohotovou dorážkou útočník Lubomír Korhoň definitivně rozhodl: olomoučtí hokejisté zvítězili v Hradci Králové 3:2 a do play-off půjdou ze třetího místa. "Byl to vyrovnaný zápas. Vždycky jsme vedli, jenže Hradec vyrovnal. Už to vypadalo na prodloužení, ale naší lajně se poštěstilo rozhodnout," radoval se střelec vítězné branky.

Znovu, Lubomíre, rozhodla vaše třetí formace. S Tomajkem a Kucharczykem jste si hodně sedli, že?
Rozhodně. Jsem rád, že nám to jde, vyhovíme se. Nemusíme rozebírat, kdo kam pojede. Prostě si rozumíme. První tři lajny mají srovnatelný ice time. S Tomajkem se znám od mala, ale on je o tři roky starší. Hráli jsme spolu akorát v dorostu, jenže on byl ve čtvrté lajně, takže jsme se moc nepotkali. (usmívá se)

Jaké máte role? Tomajko brání, Kucharczyk přihrává a vy střílíte?
Ne, všichni bráníme a všichni střílíme. (směje se)

Vašemu útoku se přezdívá extraligový. Máte takové i ambice?
Každý máme aspoň čtyři sta utkání v extralize, ale o těchto ambicích teď nepřemýšlím. Jsme v Olomouci a chceme zahrát dobré play-off. Budu spokojený, když se nám bude takhle dařit také v dalších zápasech.

Už odeznělo zklamání, že nehrajete extraligu v Brně?
Teď už jo.

Skončíte třetí. Úleva?
Ano, chtěli jsme být třetí. Pokud přejdeme přes čtvrtfinále, mohli bychom narazit na Chomutov, se kterým se dá celkem hrát. I když je lepší, šanci vidím.

V tabulce se už nemůžete pohnout. Nebudete v posledních dvou kolech postrádat motivaci?
Hrajeme doma s Chomutovem, takže kvůli fanouškům chceme zahrát co nejlépe. A když přijede téměř extraligový mančaft, je to motivace sama o sobě.

A končíte v Šumperku, kterému máte co vracet.
To je citlivé téma, že? (Olomouc s předposledním týmem třikrát prohrála, pozn. red.) V každém zápase chci vyhrát. Hrajeme o prémie a pohodu do play-off.