Třebičský gólman Vejmelka v akci.

Třebičský gólman Vejmelka v akci. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Třebíčská oslava výhry: jízdu na bobech vystřídal vítězný curling

• 0
Už podruhé během šesti dnů vymýšlel brankář prvoligové Horácké Slavie Třebíč Karel Vejmelka se svým kolegou vítěznou oslavu po domácím utkání. Po pondělní výhře v derby s Jihlavou předvedli nadšenému publiku jízdu na bobech a v sobotu přidali po úspěšné bitvě s Litoměřicemi další „sportovní“ zážitek.

„Tentokrát jsme s Dominikem Svobodou vymysleli curling,“ prozradil se smíchem devatenáctiletý Vejmelka. „Snažíme se vždycky udělat nějakou show pro lidi, aby si vítězství užili s námi,“ dodal.

Nálada musela jít v třebíčské kabině po sobotním úspěchu určitě hodně nahoru. Je to tak?
Jasně, pořád jsme ve hře o play-off. Ale ještě potřebujeme uspět ve středu v Ústí. Takže teď musíme na euforii zapomenout a té naší pohádce dopsat šťastný konec.

Co bylo podle vás klíčovým okamžikem zápasu s Litoměřicemi?
Rozhodně týmu pomůže, když hned v první minutě dáte gól. Na druhou stranu to ale může být i zrádné. Mužstvo na chvíli přestane hrát, protože si myslí, že to půjde samo. To jsme však rozhodně nechtěli dopustit.

Přesto z toho nakonec bylo trochu drama, když Jaroslav Kalla snižoval tři minuty před koncem na 4:3...
Ano, ale hned vzápětí jsme zase odskočili na rozdíl dvou gólů a zápas jsme zvládli. Ukázali jsme, že máme super kolektiv, že jsme dobrý tým.

Podle zápasových statistik jste se v brance rozhodně nenudil, soupeři na vás vyslali téměř čtyřicet střel. Kdy vám bylo nejhůř?
Určitě ve třetí třetině. Litoměřice věděly, že musí hodně dopředu, a my jsme měli dost vyloučených. Je pravda, že jsem si docela zachytal. (usmívá se) Ale jak už jsem řekl, ten zápas jsme zvládli bravurně.

Po měsíci se v třebíčském týmu objevil také olomoucký Matěj Pekr. A hned dal dva góly...
Je to pohodový kluk, všichni ho tady známe a máme ho rádi. Čekalo se, že by nám mohl pomoct, a to se taky potvrdilo. Bez něj mohl zápas vypadat úplně jinak. Za těch pár týdnů, co byl teď v Olomouci, nabral hodně sebevědomí a na ledě ho uměl prodat. Snad nám pomůže i v dalších zápasech.

Nervozita bude před středečním výjezdem do Ústí asi hodně velká. Máte nějaký recept, jak jí nepodlehnout?
Jestli bude, tak myslím, že stejná jako před Litoměřicemi. Takže už víme, do čeho půjdeme. Jsme teď na vítězné vlně a máme slušnou pozici, abychom účast v předkole play-off zvládli.