Chomutov je vítězem první ligy

L i b e r e c - Vítězem první hokejové ligy se stal tým Chomutova. K postupu mu stačily jenom tři zápasy, když po dvou domácích výhrách dokázal triumfovat i v posledním zápase na hřišti soupeře. V Liberci Chomutov vyhrál 2:1 v prodloužení a nyní jej tedy čeká baráž o postup do první ligy.

Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem a vítězství si zasloužili. Před našlapanými tribunami, na nichž se tísnilo sedm tisíc diváků, se týmy v první třetině jenom oťukávaly. Zdálo se také, že hráči jsou unaveni po zápasové zátěži. Navíc Linberečtí měli rozsáhlou marodku a to se na jejich výkonu také podepsalo.

První branka zápasu padla přesto do sítě hostujícího celku. Zasloužil se o to Musil tři minuty po první přestávce. Chomutov pak zvyšoval tempo a tlačil domácí. V liberecké brance se ovšem překonával Falta, na něhož protihráči dlouho nemohli nalézt recept.

První krok k postupu udělali Chomutovští v 53. minutě, kdy v přesilovce skóroval Jíra. Od tohoto okamžiku se zdálo být jenom otázkou času, kdy hosté rozhodnou. Museli si počkat až do prodloužení. V něm zasadil rozhodující ránu snažení domácího celku Mošna.

Baráž o účast v extralize, hraná na čtyři vítězství, začne v neděli 25. března v Karlových Varech.

Liberecký gólman Falta zasahuje před útočníkem Chomutova

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.