Budějovice v čele unikly o další bod

Praha - Hokejisté Ústí nad Labem vydřeli vítězství na třebíčském ledě až v prodloužení a ztratili další bod na vedoucí tým první ligy České Budějovice. Jihočeši se také natrápili na výhru v Brně a odpor Komety zlomili dvěma góly v závěrečné třetině až posily z NHL Prospal s Kanaďanem Ferencem. Z posledního místa tabulky se nepohnul Písek.

Kometa Brno - České Budějovice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Vedoucí tým první ligy z Českých Budějovic dokázal naplnit brněnský stadion a diváci aplaudovali, když Sedláček nejprve vyrovnal a ve druhé třetině dostal domácí Kometu do vedení. Favorizovaní Jihočeši zápas rozhodli až v posledním dějství díky brankám svých posil z NHL. Nejprve vyrovnal Prospal a jedenáct minut před koncem dal vítězný gól Kanaďan Ference.
Branky: 7. a 32. Sedláček - 1. Dvořák, 43. Prospal, 51. Ference. Rozhodčí: Hradil - Brada, Pala. Vyloučení: 6:8, navíc Mikel 10 min. - Prospal 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5761.

Mladá Boleslav - Kadaň 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Utkání na boleslavském ledě se odehrálo jednoznačně v režii domácích hokejistů, kteří o vysoké výhře rozhodli už během úvodních devíti minut, kdy Jež třikrát kapituloval a přepustil místo mezi tyčemi Hüblovi.

Boleslav pak i nadále držela otěže zápasu ve svých rukách a zvyšovala vedení. Svěřenci Petra Kaňkovského se dvakrát prosadili v početní převaze, jednou i ve vlastním oslabení. Hosté svým výkonem zklamali, když už se dostali do šancí, recept na překonání výtečného Přikryla nenašli. I proto odjížděli domů s debaklem.
Branky: 23. a 43. Kostourek, 3. L. Krupka, 8. Mainer, 9. Hradecký, 37. Holý, 58. Jaroš. Rozhodčí: Chlaň - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1500.

Písek - Chomutov 3:3 po prodl. (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Poslední tým tabulky Písek vstoupil do utkání nešťastně. Hned zkraje dvakrát nechal ujet chomutovského kapitána Šípa, který druhý nájezd proměnil. Poté domácí soupeře důrazem přetlačili a dvěma góly otočili do přestávky stav. Ve druhé třetině kralovali pozorní gólmani a až ve třetí se opět třikrát prosadili střelci.

Chyby mladé domácí obrany využil k dalšímu zvratu Chomutov, ale sedm minut před koncem zajistil Písku bod svou první letošní trefou obránce Zbyněk Neckář.
Branky: 10. Míka, 18. Lála, 54. Z. Neckář - 4. a 51. Šíp, 42. Mikšovic. Rozhodčí: Palášek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 7:10, navíc Šulc 10 min, Šíp (oba Chomutov) 10 min + do konce. Využití: 1:3. Diváci: 400.

Hradec Králové - Beroun 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Domácím utkání vůbec nevyšlo, Beroun hrál jednoduchý hokej a trestal chyby domácích. V polovině druhé třetiny Hradec prohrával už 0:4 a brankář Hylák odjel střídat. Alespoň čestný úspěch pro Východočechy, kteří podali bezzubý výkon, zaznamenal šest minut před koncem Tomáš Martinec.
Branky: 54. Martinec - 5. Besser, 11. Víšek, 21. Slížek, 31. Černý. Rozhodčí: Horák - Špringl, Kis. Vyloučení: 3:3, navíc Pavel Suchý 10 min. - Jelínek 10 min. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 987.

Opava - Havířov 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Zápas gradoval v závěrečné třetině. Opavský brankář Žigárdy vychytal šance Kelnerovi a Sedlákovi, ale při dvojnásobném oslabení už inkasoval. Domácí vrátil do hry Procházka bombou do levého horního rohu, na niž Mařík nedosáhl. V poslední vteřině zápasu rozhodl dalekonosnou střelou o vítězství hostů havířovský obránce Šefčík.
Branky: 31. Hulva, 53. Procházka - 8. Říha, 50. Čachotský, 65. Šefčík. Rozhodčí: Polák - Tuizal, Záviský. Vyloučení: 10:6, navíc Kříž 10 min - Kučírek 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 350.

Třebíč - Ústí nad Labem 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branka Tomáše Sýkory ve třetí minutě prodloužení rozhodla o vítězství ústeckých hokejistů na třebíčském ledě. Favorizovaní Severočeši se po trefě v úvodní třetině, kterou si dal sám domácí obránce Kališ, nemohli dlouho prosadit, ale nad předposledním týmem tabulky nakonec vyhráli 2:1.

V první vyrovnané třetině měli optickou převahu favorizovaní hosté, jenomže vedení jim zajistila v 11. minutě zkratová vlastní branka Kališe, který pod horní tyčku zavěsil vyražený puk po Štěpánkově střele. Ve druhé části se Třebíč dočkala vyrovnání, když na modré napřáhl Kališ a tentokrát trefil správnou branku.

Domácí mohli dát vedoucí gól čtyři minuty před druhou přestávkou, kdy při vlastním oslabení ujeli Žiška s Vrbatou, ale brankář Sáblík svůj tým podržel.

Ve třetí třetině byli hosté lepší, soupeř se většinu času jen bránil. Největší šanci měl přesně minutu před koncem Šaffer, který položil i Luňáka, ale bekhendem trefil tyčku. Další obrovskou příležitost mu sebral sám gólman. Rozhodnutí přinesla třetí minuta prodloužení, kdy samostatný únik zakončil přesně Sýkora.
Branky: 29. Kališ - 11. Drábek, 63. Sýkora. Rozhodčí: Vampola - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 970.

14. Písek 33 6 3 2 0 22 68:111 26

Českobudějovický gólman Roman Turek sleduje situaci před jeho brankou. Jeho spoluhráč Bělohlav se ocitl na ledě po srážce s brněnským Moskalem.

Jeden ze závarů před brankou Hradce Králové.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.