Boleslav prohrála, do čela pustila Chomutov

• 1
Praha - Chomutovští hokejisté vedou západní skupinu první ligy. Do čela se dostali díky vysokému vítězství v Jihlavě a také zaváhání dosud vedoucí Mladé Boleslavi. Ta totiž prohrála na ledě suverénního lídra východní části Komety Brno. Havířov nastřílel sedm gólů týmu z Havlíčkova Brodu.

Dukla Jihlava - Chomutov 1:6 (0:3, 0:0, 1:3)
V první třetině stačily Severočechům k získání pohodlného tříbrankového náskoku jednoduché protiútoky, Dukla naopak narážela na pevné obranné šiky soupeře či doplácela na nepřesné přihrávky. Herní trápení celku z Vysočiny demonstroval třetí gól, kdy kotouč umístil bruslí do vlastní branky Duben.

V prostřední dvacetiminutovce si hosté zkušeně hlídali náskok, domácí se k žádnému tlaku nedostali. O jejich čestný úspěch se postaral až deset minut před koncem matador Ščerban, který zakončil přesilovkovou kombinaci. To však stačilo pouze na snížení na 1:5. O závěrečnou tečku se rovněž v početní převaze postaral na druhé straně Mikšovic.

Před zápasem se více než čtyři stovky jihlavských fanoušků sešly před magistrátem, aby podpořily Duklu před hlasováním zastupitelstva, které bude hlasovat o budoucí finanční podpoře klubu.

Branky: 50. Ščerban - 10. a 48. Boušek, 13. Charousek, 18. Jíra, 46. Ťupa, 59. Mikšovic. Rozhodčí: Hrbík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:3. Diváci: 1170.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Brněnští hokejisté chtěli napravit porážku v Hradci Králové a díky vydařené poslední třetině jim přání vyšlo. Do vedení nad Mladou Boleslaví se dostali díky souhře Baruse a Staňka, ale do první přestávky vyrovnal v přesilovce Král a tentýž hráč se pak v druhé části prosadil i v další početní výhodě.

V první minutě závěrečné třetiny vyrovnal při dvojnásobné přesilovce Mikel a záhy poslal Brno do vedení Lhotský. Naplněné Rondo si užívalo vítězství, které ještě zvýraznil druhým gólem v zápase Staněk.

Branky: 13. a 54. Staněk, 41. Mikel, 42. Lhotský - 15. a 34. Král. Rozhodčí: Minář - Machálek, Prchal. Vyloučení: 3:7, navíc Čech 5 min. a do konce utkání - Král a Mazanec oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 6427.

Třebíč - Kadaň 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Po třech výhrách za sebou podlehli hokejisté Kadaně v první lize Třebíči na jejím ledě 2:3 po samostatných nájezdech. Domácí dvakrát vedli, ale hosté dokázali vždy vyrovnat. O vítězství Horácké Slavie v nájezdech rozhodl Kolafa.

Branky: 4. Dolníček, 34. Zahradník, rozhodující nájezd Kolafa - 33. Derfler, 51. Polanský. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 1260.

Prostějov - Hradec Králové 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Hradci pomáhala vyloučení, a to nejen prostějovských hráčů. Na 1:1 vyrovnal Táborský gólem z přesilovky, třetí branku vstřelili Východočeši při vlastním oslabení a pak přidali ještě jeden gól v přesilové hře. Prostějov snížil a v závěru sáhl k power play, ale dalšího střeleckého úspěchu se už nedočkal.

Branky: 15. Mikšovský, 54. Opatovský - 36. a 48. Hendrich, 20. Táborský, 28. Roubík. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200.

Havířov - Havlíčkův Brod 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Domácí hokejisté vstoupili do utkání s velkým odhodláním a už po čtyřech minutách vedli 2:0.

Rebelům se nedařilo proměňovat šance, jejich střely likvidoval domácí brankář Valent, Panteři naopak dokázali trestat chyby protihráčů a v druhé třetině přidali další tři góly. V poslední třetině nastoupil do branky hostů Suchan, který inkasoval už jen jednou, Valent na druhé straně udržel čisté konto.

Branky: 3. a 17. Velecký, 4. a 40. Škoda, 27. a 37. Mikšan, 44. Lašek. Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:6, navíc Šulc (H. Brod) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1067.

Šumperk - Vrchlabí 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
V souboji nováčků se radovali domácí Draci. Ti do utkání vyrukovali se známým hokejovým bouřlivákem Markem Ivanem, kterého Šumperk získal z Mladé Boleslavi na hostování do konce sezony. A Ivan se ihned stal miláčkem tribun. Vstřelil dva góly, na jeden nahrál, rval se o každý puk a horlivě diskutoval s rozhodčími.

Zlom přinesla dvojnásobná přesilovka domácích v polovině utkání za stavu 2:2. Hosté dokázali ujet a po faulu nařídil rozhodčí trestné střílení, které ale Pajič neproměnil. Sekundu po vypršení obou trestů napřáhl na modré Ivan a Šumperk šel do vedení, které později navýšil kapitán Roman Meluzín. Hosté sice dokázali snížit, ale až 15 sekund před koncem.

Na vítězství čekali Draci přesně měsíc; přerušili tak sérii osmi porážek, přesto zůstávají nejhorším týmem první ligy. Na kontě mají po 22 kolech teprve třetí vítězství.

Branky: 32. a 41. Ivan, 15. Kovář, 58. Meluzín - 26. Tvrdek, 32. Rýgl, 60. Gengel. Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 1121.

Sareza Ostrava - Beroun 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Po bezbrankové první třetině šokoval Beroun domácí hráče vedoucím gólem Slížka už po 12 sekundách druhé části hry. Další branku přidali Středočeši v 31. minutě a se Sarezou to v tu chvíli vypadalo zle.

Třetí třetina ale patřila domácím, kteří se nejprve trefou Pavelka vrátili do hry a následně v oslabení vyrovnali na 2:2. Na řadu tak přišlo prodloužení, v kterém Adam Červenka využil přesilovou hru a Sareza si tak připsala dva body za výhru 3:2.

Branky: 49. a 65. Červenka, 42. Pavelek - 21. Slížek, 31. Besser. Rozhodčí: Šír - Jureček, Koliba. Vyloučení: 8:12, navíc Straka 10 min., Vlček 10 min. a do konce utkání, Šinágl (všichni Beroun) do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 422.