Body z venku pomáhaly do vedení

Spoustu dramatických zápasů přineslo 32. kole první hokejové ligy. Největší radost měly Rosice a Chomutov. Rosice se totiž neohlížely na slavnou minulost jihlavské Dukly, zmařily jí možnost udržet kontakt s vedoucí trojicí, vyhrály a dostaly se do vedení v soutěži. Dlouho bude s lítostí vzpomínat na středeční zápas Liberec, který před slušnou návštěvou marně dobýval branku hostujícího Chomutova. Ten nakonec vyhrál 2:0 a je jen o skóre druhý, zatímco Liberec na třetím místě má dvoubodový odstup.

Liberec - Chomutov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
S výjimkou první třetiny, v níž hosté během osmi minut vstřelili oba góly, byli domácí lepší, ale naprosto jim selhala koncovka, když nedokázali proměnit ani několik samostatných nájezdů.
Branky: 2. Gombár, 8. Mošna. Rozhodčí: Nečas - Čech, Kalivoda. Vyloučení: 5:6, navíc Jankových (Liberec) a Bauer (Chomutov) 10 min. osobní trest. Bez využití. Diváci: 3000.

Jihlava - Rosice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Skóre rychlého a útočného utkání otevřel dělovkou od modré Ševčík z Rosic. Dukla vyrovnala až v polovině utkání z přesilovky. Další početní převaha domácího týmu však skončila gólem v jejich brance. Snaha vyrovnat přinutila trenéry Jihlavy stáhnout hru na dvě pětky, které v úvodu třetí části hry zaměstnávaly rosického gólmana Hrachovinu. Ten však odolal a jeho spoluhráči zmrazili snahu Dukly dalšími dvěma góly.
Branky: 30. Pospíšil - 5. Ševčík, 40. Kučera, 51. Drábek, 54. Pazdera. Rozhodčí: Ondřej - Šátava, Daniščin. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1850.

Šumperk - Opava 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Zajímé, útočné utkání zahájil lépe domácí tým, ale hostům se podařilo za minutu vyrovnat. Rozhodl úvod druhé třetiny, v němž se domácí dostali do tříbrankového vedení. Ve třetí části se Opava snažila zvrátit vývoj utkání, ale narážela na pozornou obranu a výborného Nešťáka v brance domácích. V polovině třetiny nepřipustil zvrat ještě nedávno opavský útočník Harazim, který pátou brankou rozhodl utkání.
Branky: 15. a 26. Bařica, 22. Kraus, 24. Sýkora, 53. Harazim - 16. Najdek, 38. Šebesta. Rozhodčí: Jebavý - Brabec, Machálek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1000.

Beroun - Písek 3:5 (1:2, 2:3, 0:0)
Hned první přesilovku využil domácí obránce Ivičič a ranou od modré čáry překonal gólmana Kůse v brance hostů. To ale bylo ze strany Berouna na dlouho vše. Hosté pak dvakrát za sebou zužitkovali početní výhodu, a i když Beroun dotahoval, písecký Antoš pátým gólem zápas definitivně rozhodl. Domácí střelci zkoušeli Kůse ze všech pozic, ale ten už jim radost neudělal.
Branky: 4. Ivičič, 27. Vaněček, 33. Kašák - 16. a 27. Jelen, 8. Šimek, 28. Jeslínek, 32. Antoš. Rozhodčí: Souček - Chlumecký, Valta. Vyloučení: 3:8, navíc Světlík (Beroun) 5 min. plus do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 800.

Třebíč - Kometa Brno 4:4 (1:1, 1:1, 2:2)
Stálá převaha v první třetině třebíčským hráčům přinesla jen jediný gól. Naopak Brňané vyrovnali hned z první šance a po přestávce se dostala do vedení. Žižka vyrovnal a tahanice o vítězství pokračovala. Kometa ve třetí třetině dvakrát vedla, ale v poslední minutě vyrovnal třebíčský kapitán Hlouch.
Branky: 7. Buďa, 33. Žiška, 52. Dolníček, 60. Hlouch - 17. Točík, 26. Elsner, 48. Skokan, 59. Belica. Rozhodčí: Venglář - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3, navíc Dolníček (Třebíč) a Duchoslav (Brno) 5 min. plus do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2500.

Ústí nad Labem - Kadaň 2:2 (0:2, 1:0, 1:0)
Hráči Ústí stahovali dvoubrankový náskok Kadaně z úvodní třetiny. To se jim podařilo díky enormnímu nasazení ve druhé třetině. V závěrečné části hry měli v bouřlivé atmosféře domácí hokejisté víc šancí, ale zápas rozhodnout nedokázali.
Branky: 23. Červený, 42. Znamenáček - 12. Kaše, 18. Polák. Rozhodčí: Dvořák - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3000.

Ytong Brno - Prostějov 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
V průměrném utkání bez většího nasazení, šli dvakrát do vedení hosté, ale bod za remízu zajistil Brňanům tři minuty před koncem zápasu Trachta.
Branky: 23. Vak, 57. Trachta - 20. J. Hradecký, 41. Mar. Janeček. Rozhodčí: Vlček - Šilhan, Švejda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 990.

1. Rosice             32 18 8  6 104:71  44
2. Chomutov       32 20 4  8 100:69  44
3. Liberec            32 19 4  9  98:67  42
4. Jihlava             32 15 8  9  78:60  38
5. Beroun            32 14 7 11  99:79  35
6. Opava             32 15 5 12  82:81  35
7. Prostějov        32 15 4 13  95:94  34
8. Kadaň             32 13 7 12  93:95  33