Beroun překvapivě vyhrál v Kadani

• 3
Hokejisté Hradce Králové porazili ve skupině o udržení v první lize poslední Hvězdu Brno 4:2 a získali tři body, v tabulce jsou druzí čtyři body za vedoucí Kadaní a bod před Berounem. Ten však překvapil vítězstvím na stadioně v Kadani.

Hradec Králové - Hvězda Brno 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Úvodní nápor korunovali domácí už ve 3. minutě, kdy se za Hrazdírova záda trefil Polák. Jejich tlak však vzápětí utlumila Bakrlíkova vyrovnávací branka. O výsledku rozhodl začátek druhé části, kdy Hradečtí vstřelili dvě rychlé branky. Už do tříbrankového náskoku se dostali v závěru druhé třetiny v přesilové hře díky Roubíkově trefě.
Branky: 3. Polák, 21. Beck, 22. Fořt, 40. Roubík - 5. Bakrlík, 49. Bělohlávek. Rozhodčí: Chlupsa - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváků: 2000.

Kadaň - Beroun 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Beroun zvítězil v Kadani a udržel si pouze jednobodovou ztrátu na Hradec Králové. Po vyrovnaných dvou třetinách vyšel hostům lépe závěr zápasu. Slavík ještě v 51. minutě střelou od modré vyrovnal, ale vzápětí Michalovič opět získal Berounu vedení, které v přesilové hře pojistil Sláma.
Branky: 24. Kajer, 51. Slavík - 33. Vaněček, 42. Horák, 51. Michalovič, 53. Sláma. Rozhodčí: Jebavý - Kuncendörfer, Sentenský. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 180.

11. Kadaň                 45 15 2 3 2 23 103:124 54
12. Hradec Králové  45 14 2 2 2 25 122:147 50
13. Beroun                45 11 5 3 3 23 98:142 49
14. Hvězda Brno       45 7 0 4 6 28 113:184 31

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.