Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Třebíč

Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Třebíč | foto: Luboš Vácha, MF DNES

Třebíč uhájila v derby v Jihlavě neporazitelnost, Vsetín porazil Slavii

• 3
První hokejové liga pokračovala duely 8. kola. Lídr z Třebíče hrál derby v Jihlavě, kde sice ztratil vůbec první bod v soutěži, ale výhrou 5:4 v prodloužení uhájil neporazitelnost. Atraktivní zápas se hrál ve Vsetíně, kam zavítala Slavia. Domácí vyhráli 5:0.

Jihlavská Dukla se ujala vedení 2:0 díky brankám Jiří Fronka ze 4. a 7. minuty. Třebíč ale odpověděla zásluhou Silvestera Kuska, který se prosadil v čase 9:06 a v 15. minutě využil přesilovou hru. Před polovinou utkání otočil stav David Michálek. Ve 45. minutě vyrovnal Vítězslav Brož, za čtyři minuty poslal hosty znovu do vedení Michal Vodný, ale v čase 57:47 vynutil prodloužení Filip Seman. V páté sérii rozstřelu zajistil Třebíči výhru Kusko.

Za Porubu poprvé nastoupil útočník Martin Réway a šestadvacetiletý někdejší velký talent slovenského hokeje se hned po 26 sekundách uvedl asistencí. Nabil za pravý kruh Finovi Markusi Korkiakoskimu, který otevřel skóre. Litoměřice ale v první třetině otočily stav díky Lukáši Válkovi a Ondřeji Procházkovi. Ve 26. minutě sice smazal ztrátu Michal Vachovec, jenže v čase 46:27 zajistil Stadionu tříbodový zisk Přemysl Svoboda.

Podruhé za sebou neuspěla Slavia, která v sobotu podlehla doma Jihlavě 3:7. Vsetín získal pětibrankový náskok už do poloviny utkání. Nejdříve se v 6. minutě trefil Radim Kucharczyk a na kanonádě v druhé části se podíleli Tom Ondračka, Michal Gago, Jan Berger a Lubomír Štach. Gólman Jakub Málek udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Vsetín tak ovládl i čtvrté domácí utkání v sezoně. Duel měl slavnostní předehru v podobě přání k 80. narozeninám bývalému trenérovi Horstu Valáškovi, které kouč mistrovských týmů Vsetína z let 1995 a 1996 oslaví v pátek.

Prostějov zvítězil v Šumperku 4:3 po samostatných nájezdech a oslavil čtvrté vítězství za sebou. Rozhodl v páté sérii Šimon Jelínek. I čtvrtý duel v sezoně doma vyhrál Přerov, který zdolal Vrchlabí 3:1. Po sérii tří porážek zabral Kolín, doma porazil Ústí nad Labem 5:1 a připsal si druhou výhru. Čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence k tomu pomohl David Šafránek.

Na sobotní první bodový zisk v sezoně díky výhře v Ústí nad Labem 4:1 nenavázaly Benátky nad Jizerou a podlehly doma Havířovu 1:2. Hosté v sedmém duelu rozšířili svou dosavadní chudou sbírku jen dvou bodů. Bez bodů zůstává poslední Kadaň, jež doma podlehla Sokolovu 3:4.

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 4:5N (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)pen. 1:2

Branky: 03:57 Fronk (Helt, M. Zadražil), 06:05 Fronk (Helt, Kowalczyk), 44:23 Vítězslav Brož (Cachnín), 57:47 F. Seman (Čachotský) - 09:06 Kusko (Dočekal), 14:31 Kusko (L. Doudera), 27:01 D. Michálek (D. Sklenář, Vodný), 48:31 Vodný (Jakub Stehlík, Kusko), Kusko. Rozhodčí: Pilný, Květoň – Zídek, Otáhal.

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Niko, Kauppila, D. Kolář, Eliáš – T. Harkabus (A), F. Seman, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Helt, M. Zadražil, Fronk – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, Poizl, Mlčák, Jak. Stehlík, M. Furch – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Kusko, Dočekal, Vodný (A) – D. Sklenář, D. Michálek, Ferda (A).

VHK ROBE Vsetín - HC Slavia Praha 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Branky: 05:23 Kucharczyk (Štach), 20:46 Ondračka (Rob, Jonák), 24:06 Gago (Jonák, Rob), 25:28 Berger (Jerofejevs), 30:39 Štach (Klímek). Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Kleprlík, Komínek. Diváci: 2540.

VHK ROBE Vsetín J. Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Štach, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček – Gago, Jonák, Rob – D. Březina, R. Vlach, Š. Jenáček – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

HC Slavia Praha M. Michajlov (26. Pittr) – Barák, Veber, R. Havel, Nilsen, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Zelingr – P. Kafka, T. Knotek, Kružík – Poletín, Žejdl, Šteiner – R. Všetečka, Vlček, Michnáč – J. Doležal, T. Pšenička, M. Ondráček.

HC Benátky nad Jizerou - AZ Heimstaden Havířov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 4:09 Daniel Špaček (Čederle) - 20:39 Pechanec (Š. Kratochvil), 33:57 L. Bednář (Pechanec, Maruna), 45:40 Dostálek (Hudeček, J. Doktor). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Mašalíř, Roischel. Diváci: 183.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (D, Král) – Kolmann, J. Šedivý, Bukač, Aubrecht, Štibingr, Kunst, Žůrek – A. Dlouhý, J. Šír, Rychlovský – Klapka, Čederle, Dan. Špaček – Pabiška, Dušek, Jiruš – Vomáčka, Jansa, Wiencek.

AZ Heimstaden Havířov Štipčák (Fučík) – F. Kočí, Lytvynov, M. Hlaváč, Chroboček, Mrowiec, Valenta, Korím – L. Bednář, Pechanec, Maruna – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Krupa, Stuchlík, Mrva.

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 07:40 Routa (Steinocher), 24:01 Berčík (Routa), 58:56 Steinocher (Routa) - 22:37 Hašek (A. Rulík, J. Novák), 39:50 Šik (Šmerha, J. Pohl), 50:16 Tomi (T. Rohan, J. Novák), 53:12 Tomi (Jurčík). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štofa, Sedláček.

SK Trhači Kadaň R. Běhula (A. Horák) – Steinocher, Kabelka, Kuboš, Štochl, Zorko, K. Červenka, Ferbas, Hradecký – Kordule, Berčík, Routa – Z. Zabloudil, Mežnar, M. Zabloudil – Bernat, Konášek, D. Homer – L. Koblížek, L. Švec.

HC Baník Sokolov Cichoň (Habal) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Klikorka, D. Zeman, A. Rulík – Vracovský, Kverka, Šik – Jurčík, T. Rohan, Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda.

SC Kolín - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky: 16:06 Jankovský (Šalda, David Šafránek), 19:09 David Šafránek (Jan Veselý, Z. Král), 25:04 L. Krejčík (J. Sklenář, V. Čížek), 36:23 David Šafránek (Jankovský, Z. Král), 49:02 Poppel (Morong, David Šafránek) - 09:06 Vrdlovec (Weinhold, J. Drtina). Rozhodčí: Jan Jaroš, Tomáš Micka – Ondřej Kokrment, Stanislav Hnát. Diváci: 746.

SC Kolín Kiviaho (Sajdl) – Čáp, Piegl, Kukla, Šalda, V. Čížek (A), Kachyňa – Jan Veselý, J. Sklenář, L. Krejčík (A) – Z. Král, Da. Šafránek (C), Jankovský – Poppel, Štohanzl, Lamper – Petržilka, Matějček, Zumr – Morong.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Přindiš, Weinhold, Trefný, Vladimír Brož (A), L. Chalupa, Kulhánek – Trávníček (C), Vrdlovec, D. Tůma – V. Bílek, Milfait, M. Tůma – Štěpán Bláha, Ondřej Bláha, Ouřada – T. Čermák, Grim.

DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov 3:4N (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)pen. 1:2

Branky: 15:44 Vildumetz (Řezáč, Macuh), 37:36 D. Kindl (Žálčík, Spratek), 49:54 Žálčík (Drtil, Pěnčík) - 21:25 Š. Jelínek (Dubský, M. Švec), 26:53 Mrázek (Klimíček, T. Jáchym), 30:26 J. Kloz (Mrázek, Klimíček), Š. Jelínek. Rozhodčí: Čech, Skopal – Hanzlík, Měkýš. Diváci: 1238.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (M. Holík) – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vildumetz – Bernovský, Macuh, Šilhavý – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – Scheuter, Spratek, Antoníček – J. Horký.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Micka) – Zajíc, Klimíček, Husák, Vala – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek (A) – Mrázek, J. Kloz (C), Martin Novák (A) – M. Švec, Štefka, P. Beránek – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek – Motloch, Babka.

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Vrchlabí 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19:00 Jakub Svoboda (Hrabal, M. Kratochvil), 30:09 R. Černý (T. Doležal, Pšurný), 59:02 Süss (T. Doležal) - 22:28 T. Kaut (Linhart). Rozhodčí: Horák, Vrba – Vašíček, Blažek.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Postava) – R. Černý, Hrabal, Kubeš, Hamrlík, Krisl, Seemann – T. Doležal, Pšurný, Süss – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Herman, Tadeáš Král, T. Šoustal – Fencl.

HC Stadion Vrchlabí O. Štěpánek (J. Soukup) – Linhart, T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, J. Kynčl – Matýs, T. Kaut, Heřman – Pochobradský, Chrtek, T. Zeman – D. Chalupa, P. Urban, Mrňa – Kaplan, Herčík, Costa.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Stadion Litoměřice 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 00:26 Korkiakoski (Réway, M. Houdek), 25:23 Vachovec (Husa, Korkiakoski) - 09:26 Válek (Sihvonen, R. Přikryl), 12:37 O. Procházka (J. Jícha, M. Kadlec), 46:27 P. Svoboda (Koláček, T. Urban). Rozhodčí: Cabák, Marek – Gančarčík, Hranoš.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Brízgala) – M. Houdek, Husa, T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Lukáš Kozák (A), Urbanec – Réway, Vachovec (C), Korkiakoski – Jenyš, R. Toman, Ma. Špaček – Guman, Bitten, Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Sklíba) – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.