Vsetínská radost

Vsetínská radost | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Vedoucí Poruba podlehla v první hokejové lize druhému Vsetínu

• 0
Hokejisté vedoucí Poruby podlehli ve 28. kole první ligy doma druhému Vsetínu 2:3 a jejich náskok se snížil na dva body. Ostravané ale mají zápas k dobru. Zlín při premiéře nového trenéra Miloše Říhy mladšího prohrál v Šumperku 1:3. Berani jsou po sestupu z extraligy devátí už jen o skóre před desátým Šumperkem.

Poruba nebodovala po šesti zápasech, z kterých pět vyhrála. Vsetín pošesté v řadě zvítězil a neztratil ani bod. Za další úspěchem vykročili Valaši v čase 3:12, kdy otevřel skóre Luboš Rob. V 17. minutě sice vyrovnal Dominik Hrníčko, ale za 69 sekund vrátil hostům vedení také při hře čtyř proti čtyřem Roman Půček. Po 132 sekundách druhé části zvýšil Štěpán Bláha na 3:1. Ostravané ve 34. minutě už jen zkorigovali výsledek, když v oslabení skóroval Vojtěch Střondala.

Zlín z minulých čtyř zápasů získal jen dva body a přes nedělní domácí výhru nad Kolínem 4:3 v prodloužení byl v pondělí odvolán trenér Rostislav Vlach s asistentem Jurajem Juríkem. Do prvního duelu pod Říhou Berani dobře vstoupili a v čase 3:06 je dostal do vedení Petr Mrázek. Ve 23. minutě ale odpověděl Jiří Průžek a za 75 sekund Draci otočili stav díky Danielu Vachutkovi. Výsledek pojistil 62 vteřin před koncem při power play do prázdné branky Lukáš Žálčík.

Třetí Třebíč vyhrála v Přerově 1:0 a po sérii tří porážek podruhé za sebou uspěla. Jedinou branku vstřelil už po 90 sekundách Erik Meluzín. Brankář Pavel Jekel udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Zubři utrpěli čtvrtou porážku za sebou.

Čtvrtou výhru v řadě oslavil Prostějov, který zvítězil v Kolíně 6:2. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci zazářil Filip Jansa. Gól a dvě přihrávky zaznamenal Tomáš Jiránek. Kozlové dvakrát zkorigovali stav až při pětibrankové ztrátě a prohráli potřetí za sebou.

Obhájce vítězství v první lize Jihlava vyhrála ve Frýdku-Místku 4:1. Počtvrté za sebou bodovala a z toho potřetí vyhrála. Od 9. minuty sice prohrávala po brance Vlastimila Dostálka, ale v čase 15:11 vyrovnal Tomáš Chlubna a po 87 sekundách druhé třetiny otočil stav Tomáš Čachotský. Ještě ve druhé třetině se prosadili také Tomáš Harkabus a Vlastimil Bilčík.

Třináctá Slavia doma porazila Sokolov 3:1 a vyhrála teprve podruhé z posledních devíti zápasů. Poslední Pardubice B v Chrudimi zdolaly Litoměřice 4:1 a dosáhly na druhé vítězství z uplynulých deseti duelů.

HC RT TORAX Poruba 2011 - VHK ROBE Vsetín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 16:39 Hrníčko (Voráček, Mlčák), 33:53 Střondala (Sedlák, Krenželok) - 03:12 Rob (Berzinš), 17:48 R. Půček, 22:12 Š. Bláha (Hořanský). Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Maštalíř, Kleprlík.

HC RT TORAX Poruba 2011 Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Mlčák, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec (C), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Karafiát – Häring.

VHK ROBE Vsetín Žajdlík (Žukov) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – R. Půček, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Lichanec, Š. Bláha – Štefka.

DRACI PARS ŠUMPERK - PSG Berani Zlín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 22:54 Průžek (Žálčík), 24:11 Vachutka (Mácha, Nedvídek), 58:58 Žálčík (Průžek) - 03:06 Mrázek (Honejsek, Kubiš). Rozhodčí: K. Zavřel, T. Veselý – D. Otáhal, T. Kučera. Diváci: 1221.

DRACI PARS ŠUMPERK Lackovič (Hamalčík) – Kadeřávek, Eliáš, L. Rutar, Hrachovský, Kunst, Dudycha – Průžek (A), Kohút, Žálčík (C) – Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vachutka (A), Nedvídek, Mácha – Křemen, Bernat, Jouza.

PSG Berani Zlín Kašík (Huf) – Bukač, Husa, Kachyňa, Bartko, Zbořil, Talafa, Riedl – Kubiš (C), Honejsek, Mrázek – Ondráček (A), P. Sedláček, Pospíšil – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Luža, Gago, Frömel.

HC Dynamo Pardubice B - HC Stadion Litoměřice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 18:08 Matýs, 18:50 P. Machač (Belluš, Půhoný), 24:14 Rákos (Lichtag, Zdráhal), 42:34 Vildumetz (Lichtag, Hanousek) - 29:09 Procházka. Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Zídek, Dědek. Diváci: 244.

HC Dynamo Pardubice B Klouček (Kadlc) – Hanousek, Nedbal, Zdráhal (A), Kubíček, Drtina (A), Chabada, Kaštánek – Vildumetz, Kaut (C), Matýs – T. Zeman, Rákos, Lichtag – Půhoný, P. Machač, Belluš – Rouha, Herčík, Kaplan.

HC Stadion Litoměřice To. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Š. Němec, Výtisk (C), Veber, J. Šedivý, Holý (A), Hampl – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Cikhart, M. Vitouch, Gajda.

HC Frýdek-Místek - HC Dukla Jihlava 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Branky: 11:03 Dostálek (Zeleňák, Kowalczyk) - 15:11 Chlubna (Miškář, V. Brož), 21:27 Čachotský (Pořízek), 32:26 Harkabus (Haman, Chlubna), 36:22 Bilčík (Handl, Haman). Rozhodčí: Tomáš Cabák, Ondřej Šudoma, Václav Hanzlík, Jaroslav Peluha.

HC Frýdek-Místek Kacetl (Švančara) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, J. Adámek – Homola, Bednář, Vrdlovec (A) – Dostálek, Lyszczarczyk, Haas – Hotěk, A. Zeman, Matěj – Klimša (A), Geidl, Macháček – Ramik.

HC Dukla Jihlava Beran (Wolf) – Bilčík, A. Dvořák, D. Kolář, F. Kočí, Chvátal, Haman – Chlubna, Miškář, V. Brož – Harkabus (A), Menšík, Fronk – Čachotský, Skořepa (C), Pořízek – Cachnín, Handl.

SC Marimex Kolín - LHK Jestřábi Prostějov 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Branky: 37:18 Pajer (Matějček), 44:20 Morong (Dlouhý, Veselý) - 04:02 Jiránek (T. Jáchym, Jansa), 10:38 Staněk (Hašek), 29:32 Jansa, 32:30 Mar. Novák (Ostřížek), 33:05 Jansa (Malák, Slanina), 43:19 Jansa (T. Jáchym, Poledna). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Jindra, Štofa.

SC Marimex Kolín Soukup (30. Sajdl) – Čáp, T. Jelínek, Aubrecht, Niko, Cibák, Křepelka, Naar – Dlouhý, Morong, Veselý – Sklenář, Moravec, Ouřada – Síla, Matějček, Pajer – Lang.

LHK Jestřábi Prostějov Pavelka (J. Němeček) – Kubeš, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek, T. Jáchym, Mar. Novák – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Jandus, Maruna.

HC Slavia Praha - HC Baník Sokolov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 06:20 Žejdl (Roth, Kulda), 15:40 Roth (Havrda, Houška), 37:42 J. Brož (Klikorka, L. Stehlík) - 34:06 Kružík (Pohl, Kverka). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Beneš, Thuma. Diváci: 610.

HC Slavia Praha Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, D. Němeček, Roth (C), Žovinec, Szathmáry – Strnad, Žejdl, Kulda – L. Stehlík, Kern, J. Brož – Mrňa, V. Růžička (A), Simon – Havrda, Pšenička, Houška.

HC Baník Sokolov Habal (Michajlov) – Jan Novák, Tomek, Pohl, Baláž, Weinhold, Krutil, Rulík – Hrabík, Kverka (A), Kružík – Berka, Zadražil, Hauser – Jurčík (A), Rohan (C), Osmík – Hajný, Vrhel, Tomi.

HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky: 01:30 Meluzín (Malý, Furch). Rozhodčí: Vrba, Grygera – Vašíček, Blažej.

HC ZUBR Přerov Da. Král (Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Krisl (C), Chroboček, M. Novotný, Hrdinka, Ševčík – Svoboda, Süss, Doležal (A) – Březina, Pechanec, Svoboda – F. Dvořák, Ministr, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Meluzín, Vodný, Malý – Krliš, Šilhavý, Svoboda.