Zlínský Okál oslavil pětistý zápas vítězstvím

• 1
Zlín - Hokejisté Zlína překonali rivaly ze Vsetína i potřetí za sebou. V pátek zvítězili před sedmi tisícovkami diváků 7:2 a je jisté, že ve vzájemných soubojích v základní části extraligy se na ně už nesmiřitelný soupeř nedotáhne. Přitom ještě na konci druhé třetiny, kdy vsetínský bek Ondřej Němec srovnal na 2:2, se schylovalo k dramatu. "V závěru jsme ale bez zjevné příčiny úplně zkolabovali," říkal po utkání vsetínský trenér Jan Neliba. "Zlín ovšem zvládl poslední část utkání skutečně bravurně."Další zpravodajství ze 30. kola

Zápas číslo 500 odehrál v derby zlínský kapitán Miroslav Okál. Jako bonus získal od vedení oddílu příslib na obnovení smlouvy. "S Okálem prodloužíme kontrakt o další dvě sezony," upřesnil manažer zlínského klubu Horst Valášek. Miroslav Okál, který ještě před týdnem bojoval o místo v elitním prvním útoku Petra Čajánka, přidal do statistik svůj pátý gól v této sezoně.

V čase 44:44 vložil hůl k teči Hamrlíkovy rány a zásahem na 3:2 nasměroval mužstvo k jednoznačnému vítězství. Přetrvávající potíže s útočníky (Somík - natržené vazy v kotníku, Pivko - chřipka, Rachůnek - disciplinární trest) znovu pozměnily zlínskou soupisku.

Klub vyřídil střídavý start křídelním útočníkům Petru Mokrejšovi (Jihlava) a Tomáši Karnému (Prostějov). Oba se zařadili do třetí řady Milana Ministra. Ve Zlíně už trénuje také obránce Jiří David z Komety Brno. Ten ale do utkání nezasáhl, stejně jako brankář Vladimír Hudáček.

Z nováčků zabodoval Petr Mokrejš. V 11. minutě ukončil čekání domácích příznivců na první gól a z tlačenice před brankářem Lukášem Plškem srovnal na 1:1. Vážným varováním pro Zlín jsou před nedělním utkáním v Plzni špatné začátky. Mužstvo nezvládlo včera už počtvrté nástup do zahajovací třetiny (dvakrát Havířov, Litvínov, Vsetín) a muselo dotahovat.

"Koncepci ztrácíme častým vylučováním," říká zlínský asistent Stanislav Přikryl. "Naštěstí si hráči umí vzít situaci k srdci a dokáží se prosadit kombinační hrou." V Plzni bude zlínskému týmu znovu chybět útočník Ivan Rachůnek. Trest z Litvínova za naražení protihráče zezadu na hrazení měl původně vypršet po pátečním utkání.

Litvínov ale uspěl s protestem. "Klub poslal na svaz video se záznamem Rachůnkova svazu," upřesnil Horst Valášek, manažer HC Continental. Poražený Vsetín hostí v neděli Spartu.