ZLÍNSKÁ RADOST. Hokejisté Zlína oslavují vstřelený gól.

ZLÍNSKÁ RADOST. Hokejisté Zlína oslavují vstřelený gól. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejisté Zlína potvrdili, že jsou v oslabeních nejlepší

• 0
Pouhých 30 vteřin stačilo zlínskému hokejovému útočníkovi Antonínu Honejskovi, aby v čase 1:06 využil první přesilovku extraligového zápasu s Litvínovem.

Jinak se však oba celky v početních výhodách soužily. Přestože rozhodčí rozdali rovných 20 dvouminutových trestů, padl v přesilovce už pouze jeden gól do sítě Litvínova, který odjel ze Zlína s porážkou 1:5.

"Utkání rozhodly právě přesilovky," věděl hostující kouč Vladimír Jeřábek.

Jeho mužstvo hrálo na konci první třetiny za stavu 2:1 více než minutu pět na tři a nepotrestalo ani dvě dvojnásobná vyloučení Honejska.

Litvínov tak čeká na přesilovkový gól už šest kol.

"Schází nám střely. Chceme hrát do prázdné brány. Tak to ale v dnešním hokeji nejde," bědoval Jeřábek.

Zlín zase pohrdl dvě minuty trvající výhodou pět proti třem. Naštěstí pro domácí však dvě vteřiny po návratu dvojice Lukeš, Posmyk zkompletoval Honejsek svůj druhý extraligový hattrick a z druhé poloviny zápasu udělal formalitu.

"Hodně přesilovek jsme ale prolajdali. Musíme na nich zapracovat," zopakoval zlínský asistent trenéra Juraj Jurík slova, která pronesl i po předchozím vítězném utkání s Karlovými Vary.

Spokojený byl naopak s hrou družstva v oslabení. Zlín je v nich po 30 kolech s úspěšností více než 90 procent nejlepší v extralize.

"Máme spoustu mladých beků, kteří odvádí výbornou práci," pochvaluje si Jurík. "Hrají agresivně, aktivně přistupují k protihráčům a vytváří na ně tlak." I díky tomu Zlín porazil Litvínov i ve třetím podzimním utkání a z posledních 11 vzájemných zápasů už podesáté.

"Budu se opakovat, ale styl Litvínova nám sedí. Nejsou to žádní bourači, snaží se hrát ofenzivní hokej," vysvětluje si příznivou bilanci Jurík.