Hokejisté Zlína zvládli proti Českým Budějovicím samostatné nájezdy.

Hokejisté Zlína zvládli proti Českým Budějovicím samostatné nájezdy. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Zlín má dva body, které provázejí rozpaky

• 0
Zlínští hokejisté zakončili rok 2008 vítězstvím. Ovšem dva body za triumf nad Českými Budějovicemi jsou v jejich případě málo. Výhra 5:4 po nájezdech jen přikryla rozpaky poté, co promarnili jasné vedení 3:0. "Chtěli jsme tři body, ale takový je hokej. Musíte hrát do poslední minuty, takže jsme rádi i za dva body," poznamenal asistent trenéra RI Okna Zlín Rostislav Vlach.

Domácí v první třetině proměnili Leškou a Noskem dvě přesilovky a když v čase 20.26 obránce Martin Hamrlík parádně trefil horní růžek, zdálo se být předčasně rozhodnuto. Jenže hosté se nevzdali. "Za stavu 3:0 změnili taktiku, víc do nás chodili a vyšlo jim to," popsal zlínský centr Andrej Kollár.

Ovšem hosté by se neprosadili nebýt neuvěřitelných kiksů brankáře Igora Murína. Vinu nese na první i druhé brance hostů. "Hokej je hra chyb a u gólmana je to vidět nejvíc," podotkl Vlach. "Je zbytečné se k tomu vracet. Spíš to musíme přejít a soustředit se na další zápas." Zlín i tak směřoval za třemi body.

V čase 47.26 přidal čtvrtou branku Kollár. Jenže za pouhých 48 vteřin bylo srovnáno! Tentokrát chybovala zlínská defenziva, kterou potrestali Hudec s Kůrkou. Skóre už se pak nezměnilo, přestože domácí ve zbytku zápasu i prodloužení hráli ještě tři přesilovky. Zbytečné drama vyvrcholilo při nájezdech.

Začal domácí Záhorovský, ovšem pokus o blafák mu vůbec nevyšel, protože puk mu sjel z hokejky. Na druhé straně neuspěl ani obránce Toman, který sice překonal Biegla, ale puk se odrazil od tyčky.

Druhou sérii začal Hamrlík a svým typickým způsobem skóroval.  Najel si k bočnímu mantinelu, pozvolna pokračoval k brance a pak rychlým pohybem nedal Kovářovi šanci. Hosté poslali autora vyrovnávací branky Kůrku, který ale z blafáku netrefil branku.

Třetí sérii rozjel centr Leška a rozjásal slušně zaplněný stadion. Puk poslal mezi Kovářovy betony a zajistil Zlínu druhý triumf po nájezdech v sezoně. "Nájezdy jsou vabank, měli jsme víc štěstí," vydechl si Vlach.