Antonín Honejsek v akci proti Litvínovu. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Bolestný start zlínských hokejistů: prohra a zraněný Němec

• 2
Těžko si představit bolestnější start extraligové sezony. Hokejisté PSG Zlín prohráli potřetí za sebou vstupní zápas soutěže a kromě domácí porážky 2:4 od Litvínova jim kalilo náladu také brzké zranění Ondřeje Němce.

Pro nejzvučnější letní posilu Beranů skončila zlínská premiéra po drsném ataku Havelky už v 9. minutě. Z utkání pak také odstoupil s tržným šrámem v obličeji jeho obranný parťák Suhrada, takže domácí odehráli dvě třetiny jen s pěti beky.

„Jak vážné to bude, se uvidí. Suhrada odjel do nemocnice, Němec ne,“ informoval domácí trenér Robert Svoboda.

Beranům dlouho nešla karta. Natěšení zlínští fanoušci, kteří se po loňské koronavirové uzávěře vrátili na zimní stadion v počtu tři a půl tisíce, se chytali za hlavu, když první lajna domácích neproměnila dvě vyložené šance.

Zlín pak ztratil zápas při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Zatímco precizní Litvínov zužitkoval v úvodní třetině dvě ze tří převah, Zlínu v nich kombinace bez režiséra na modré Němce celé utkání vázla a jeho přesilovkový zmar vygradoval při šesté výhodě, kdy Okálovu ztrátu na modré využil v sólovém nájezdu Straka – 0:3. A když vzápětí zavěsil Balinskis, byli domácí zralí na ručník.

V zápase ale zůstali díky povedené trenérské výzvě, která odhalila postavení útočícího hráče v brankovišti. Kvůli stejnému prohřešku odvolali rozhodčí také kontaktní gól Šlahaře ve 25. minutě.

Zlínští fanoušci si návrat na tribuny užívali.

Domácí tak nakonec mohli výsledek otočit. Naději rozfoukal Fořt, když po rychlém výpadu zpoza brány nachytal Godlu na vzdálenější tyči. Na dostřel přiblížil Berany Vopelka a vzápětí dostali více než minutovou dvojnásobnou početní výhodu. S tou ale naložili stejně bídně jako s předchozími výhodami, dvakrát jim utekl puk z pásma a namísto litvínovského gólmana ohrozili Okála, jehož sestřelila v brankovišti rána od modré.

Nakonec nedošlo ani na závěrečnou power play, čtyři minuty před koncem stvrdil zlínskou porážku Zdráhal.

O první body sezony tak Zlín zabojuje v neděli v Brně, příští týden ho pak čeká série tří domácích střetnutí.