Roman Vopat

Roman Vopat | foto: Martin Adamec, MAFRA

Vopat: Před třetí třetinou jsme se pohádali. A přišel velký obrat

• 0
Parádní obrat hokejistů Litvínova! Když dlouho prohrávali 0:1 s Kladnem, už se zdálo, že jejich náskok před jedenáctou Plzní se zase smrskne. Místo toho je po výhře 3:1 už sedmibodový. A blíž tak pořád mají k postupu do předkola play-off extraligy než ke strašáku jménem play-out.

"Parádně odmakaný zápas. Hlavní rozdíl mezi námi a Kladnem byl v tom, že oni vydrželi hrát 57 minut a my celých 60," líbilo se útočníkovi Romanu Vopatovi, litvínovskému kapitánovi.

Litvínov dostal první ránu na začátku druhé třetiny. Zápas nedochytal brankář Franěk. Potom, co zakročil proti Kotrlově střele, se skácel na led a střídat ho musel Hübl. Když odjížděl na střídačku, držel se za stehenní sval.

Pak Kladno využilo svou možnost: Kotrla brankovištěm poslal puk na vzdálenější tyč a Valský zblízka doklepl do sítě - 0:1. Domácí se z úderu hostů dlouho vzpamatovávali, ale vyrovnání se nakonec přece dočkali. Výborného Faltera překonali až skvěle sehraným nájezdem dva na jednoho - Černý nabil Jenáčkovi, který trefil volný horní roh kladenské branky.

Litvínov dokonal obrat během necelých dvou minut a znovu po brejkové akci - tentokrát dokonce tří na jednoho. Kubinčák poslal puk ke vzdálenější tyči, Majdan odblokoval beka a Vopat ho uklidil do prázdné branky. Výhru zpečetil při power-play Viktor Hübl.

"Před třetí třetinou jsme se pohádali, byli jsme pak víc naštvaní, motivovaní. A z toho potom vyplynulo, že jsme ten zápas obrátili," tvrdil kapitán Vopat.