Pardubičtí hokejisté se radují z gólu, uprostřed střelec Vladimír Svačina.

Pardubičtí hokejisté se radují z gólu, uprostřed střelec Vladimír Svačina. | foto: ČTK

Přes velkou snahu to tam nedoklepneme, štve pardubického Svačinu

• 0
I jeho výkon v pondělním zápase v Plzni symbolizuje, v jakém srabu se pardubičtí hokejisté šest kol po startu letošního extraligového ročníku nacházejí. Křídelník Vladimír Svačina byl při porážce 2:5 vůbec nejpilnějším střelcem zápasu (se šesti pokusy o jeden předčil i plzeňského kanonýra Gulaše) - jenže vydoloval z toho pouze jeden přesilovkový gól na průběžných 2:4. V dalších slibných situacích selhal a nedařilo se ani spoluhráčům.

„Nám se to tam odráží do prázdné brány, ale honíme puk pod nohama a přes velkou snahu ho tam prostě nedoklepneme,“ připomněl Svačina moment hned ze druhé minuty duelu, kdy si mladíček Kusý nedokázal bruslí správně přiklepnout kotouč na čepel a Dynamo následně naopak lacino inkasovalo.

„Chceme tak moc, až z toho nic nemáme. Hlava výkon strašně ovlivňuje. Šlo hodně poznat, který tým je v pohodě a který se trápí,“ srovnával nyní poslední 14. Dynamo s vedoucí Plzní.

Přes vysokou porážku nebylo vystoupení Pardubic na západě Čech nějak vizuálně marné, nicméně o to víc vynikly minely, kterých se hosté dopouštěli. Sem je třeba řadit i kupu hloupých vyloučení z prostřední třetiny.

„Zrovna v Plzni, kde mají perfektní přesilovky, to je smrtelné. Oslabení se určitě podepsala na tom, že jsme prohráli,“ podotkl Svačina. „Ale tenhle výsledek je pro nás krutý. Máme na čem stavět,“ mínil 33letý forvard.

Na rozdíl od předchozího debaklu 1:7 v Praze na Spartě však podle Svačiny mužstvo tentokrát zápas poctivě odbojovalo.

„Každý musíme začít sám od sebe, nekoukat po nikom okolo. Myslím si, že zlepšený výkon byl v Plzni vidět,“ soudil útočník.