Krayzel

Krayzel - Luděk Krayzel z Vítkovic (vpravo) střílí za asistence Daniela Semana první gól svého týmu do sítě karlovarského brankáře Rudolfa Pejchara, uprostřed pozdě dojíždí obránce Varů Michal Divíšek. | foto: ČTK

Vítkovice zůstávají předposlední

P r a h a - Vítkovičtí hokejisté remizovali v dohrávce 30. kola a posledním zápase letošního roku hokejové extraligy s Karlovými Vary 3:3. Hosté vyrovnali při power-play Kverkovým gólem, jenž padl devět sekund před koncem zápasu.

Vítkovice  -  Karlovy Vary 3:3 ( 1:0, 1:1, 1:2 )

On-line zpravodajství z tohoto zápasu si přečtete - ZDE

Domácí celek hrál od začátku útočně a Streit mohl již ve čtvrté minutě skórovat, avšak zblízka mířil vedle. Vzápětí měl šanci dostat hostující mužstvo do vedení exvítkovický Pavelek, ale pozorný brankář Prusek jeho gólovou šanci zmařil.

V dalším průběhu úvodní části dostaly Vítkovice soupeře pod tlak a v 11. minutě otevřel skóre zápasu Krayzel, když hosté hráli v oslabení bez vyloučeného Pavelka. Hokejisté Vítkovic pokračovali v náporu i v závěru třetiny a vytvořili si několik příležitostí ke skórování. Petrenko, Hubáček a Pavliš však z výhodných pozic skvěle chytajícího Pejchara nepřekonali.

Vítkovičtí hráči byli aktivnější i v úvodu prostředního dějství a Moravec zblízka zvýšil nádhernou střelou na 2:0 po kombinaci s Krayzelem a Streitem.

Branku hostů vsítil po sólovém nájezdu Kverka, jemuž ideálně nahrál Filip po předchozí chybě beka Vítkovic Semana. Brankáři obou týmů chytali v závěru druhé části spolehlivě, takže se stav utkání již v této fázi hry nezměnil.

V závěrečné části získali mírnou převahu hosté a při hře čtyři na čtyři, když na trestné lavici nuceně odpočívali vítkovický Krayzel a karlovarský Divíšek, vyrovnal Snopek v 53. minutě na 2:2 přízemní střelou od modré čáry.

V dramatickém závěru sice Jerofejev dostal v 58. minutě Vítkovice opět do vedení při početní převaze při Proškově vyloučení, ale Kverka devět sekund před koncem zápasu vyrovnal při power-play ze skrumáže na konečných 3:3.

Vítkovice - Karlovy Vary 3:3 (1:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Krayzel (Petrenko, Moravec), 22. Moravec (Streit, Krayzel), 58. Jerofejev (Petrenko) - 25. Kverka (Filip), 53. Snopek (Rousek, Rad. Procházka), 60. Kverka.
Rozhodčí: Brada - Dvořák, Křivský. Vyloučení: 3:7, navíc Tomášek (Vítkovice) pět minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6481.

Vítkovice: Prusek - Jurečka, Jerofejev, Seman, Maškarinec, Galvas, Zátopek - Gogolev, P. Hubáček, Petrenko - Moravec, Krayzel, Streit - M. Tomášek, Pavliš, Bacho.
Karlovy Vary: Pejchar - Pavlas, Dobroň, Snopek, Polák (41. Prošek), Kowalczyk, Divíšek - Ivan, Kverka, Rousek - Janků, Rad. Procházka, Barus - Hruška, Filip, Pavelek.

Hlasy trenérů po utkání:

Mojmír Trličík (Vítkovice): "V úvodu zápasu jsme byli jasně lepší. Poté se však na našem výkonu zřejmě projevila únava z utkání s Kladnem a hosté šťastným gólem těsně před koncem vyrovnali."
Miloš Říha (Karlovy Vary): "Nebylo to pohledné utkání. V první části měli převahu domácí hokejisté, ale získali pouze jednobrankový náskok, i když si vytvořili několik vyložených gólových šancí. Pak jsme zvýšili důraz a srovnali hru. Při vyloučení Proška jsme sice inkasovali třetí gól, ale v power-play jsme dokázali vyrovnat."