Brněnští hokejisté po gólu Jaroslava Svobody.

Brněnští hokejisté po gólu Jaroslava Svobody. | foto: Radek Miča, MAFRA

V závěru jsme vypadli z tempa, litoval brněnský útočník Svoboda

• 10
Velký tlak v závěrečné třetině, sedm přesilovek, lačný tah na branku. To vše předvedla Kometa v premiéře nové sezony, leč bez bodového efektu. "Šancí i střel jsme měli hodně. Musíme v takové hře pokračovat a bude to určitě čím dál lepší," řekl po zápase domácí útočník Jaroslav Svoboda.

Ve třetí třetině jste měli poměrně velký tlak. Co chybělo k otočení výsledku?
Asi jenom štěstí, protože Dopita trefil spojnici, dalších příležitostí bylo taky dost. Třinec měl ve třetí části jedinou a dal z ní gól.

Nepomohlo zranění gólmana paradoxně soupeři? Nehrálo se kvůli ošetření a následné reklamní pauze několik minut a vy jste viditelně vypadli z tempa.
Hokej je hodně rychlá hra, takže se bohužel stalo, že jsme z tempa vypadli. Nemůžeme se ale vymlouvat.
Zase nám mohlo pomoci, že tam šel studený náhradní gólman.

Rozhodil vás úvodní gól?
Hodil nás trochu zpátky, to asi všichni viděli. Ale vyhrabali jsme se z toho. Dotáhli jsme na 2:2, aspoň bod jsme mohli urvat.

Přechod Komety do útočného pásma dnes byl mnohdy upracovaný. Nezvykle často vás zastavil i ofsajd.
Kluci jsou nadržení, chtějí jít do pásma, tlačí se tam. A to je dobře.

Není ale dobře, když vaše akce na modré skončí.
Pokud si tam ale budeme dávat přednost a motat se, to nám nepomůže. Musíme si dát víc pozor, ale hnát se dopředu za góly je správné. Tak to chceme hrát.

Měli jste sedm přesilovek, ale žádnou jste nevyužili. Trénovali jste je v létě dost?
Trénovala se hodně fyzička. Přesilovky jsou otázka sehranosti. Dnes nebyly nic moc. Teď to teprve začne naostro, musíme se sehrát líp.

Je porážka v domácí premiéře velká facka?
Bohužel nám to nevyšlo, ale bojovali jsme, to snad diváci viděli. Do Boleslavi jedeme pro body.