Jiří Kučera

Jiří Kučera | foto: MF DNES

V Litvínově hledají recept, jak ukončit bídnou sérii

• 3
Tak zase nic. Až 19. prosince v Karlových Varech před pár sezonami ukončili hokejisté Litvínova dlouhou sérii bez extraligové výhry venku, tu letošní si ale v úterý na stejném místě protáhli. Ještě není tak děsivá jako ta v roce 2007, přesto trvá už 5 zápasů.

"Pět ze šesti gólů jsme dostali v oslabení. S jedenácti vyloučeními a desítkou navrch se těžko dají vyhrávat zápasy," mračí se Jiří Kučera, litvínovský asistent.

Co jste na to hráčům řekli?
Před tréninkem bylo video, všechna vyloučení jsme si ukázali. Ale je to pořád dokola. Už přemýšlíme, jestli to hráčům neříkat obráceně. Aby faulovali. Když zatím dělají přesně pravý opak.

Takže co s tím?
Těžká odpověď. Říkáme si to na poradě ráno, pak ještě před třetí třetinou za stavu 4:3. Upozorňujeme kluky na to, že už nám Vary daly tři góly v přesilovkách, že musíme hrát v pěti. A po minutě a dvaceti vteřinách břink! A jsme ve třech. To si připadáme jak blázni.

V roce 2007 čekal Litvínov na výhru venku až do 30. kola. Abyste si to letos nezopakovali.
My zase o tom takhle nepřemýšlíme. Statistiky nejsou příznivé loni ani letos, ale pro nás je důležité hlavně odbourat tyhle chyby, co si říkáme. Ať doma či venku.

Je něco nového ohledně případného příchodu útočníka Martina Ručinského do Litvínova?
Říkal, že si nechá nějaké dny na
rozmyšlenou, tak čekáme, jak to dopadne. Naděje je, věříme tomu. Záleží na tom, jestli chce dál hrát, nebo se rozhodne skončit kariéru.

V pátek vás čekají České Budějovice, lídři hokejové extraligy. Ukáže Litvínov zase svou druhou - vítěznou tvář?
Budějovice hrají výborně, mají dobrou obranu i brankáře. Jejich výsledky jsou 3:1, 3:2. Moc gólů nedostávají, zato skoro vždy dají ten vítězný. Přesto chceme uspět.