Olomoucký útočník Rostislav Marosz (vpravo) v akci v extraligovém zápase.

Olomoucký útočník Rostislav Marosz (vpravo) v akci v extraligovém zápase. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomoucký útočník Marosz: Tři body jsou super, ale musíme je potvrdit

• 0
Když Rostislav Marosz ve 47. minutě pátečního duelu baráže zvýšil v Chomutově na 4:0 pro kohouty, nejspíš ho nenapadlo, že jeho zásah bude mít přívlastek vítězný. Olomoučtí hokejisté však znervózněli a nakonec byli rádi za těsnou výhru 4:3. „Zlaté tři body. Můžeme být šťastní, že to domácí nedotáhli,“ oddechl si čtyřiadvacetiletý útočník.

Věděli jste, že v Chomutově musíte vyhrát, jinak to bude zlé?
Hraje se o každý bod. Když zvenku přivezeme tři, je to o to cennější. Strašně si toho vážíme. Musíme sklopit hlavy a jít do dalšího zápasu zase s pokorou.

Nad Piráty jste v baráži zvítězili až na třetí pokus. Co bylo jinak?
Prohráli jsme tři zápasy po sobě, něco jsme si k tomu řekli a určitě je na ledě znát, že do toho jdeme víc. Srovnali jsme si to v hlavách. Budeme chtít šňůru tahat až do konce.

On-line

Olomouc versus Slavia od 17 hodin minutu po minutě

Trenér Chomutova vás chválil, za obětavost a padání do střel. Je to klíč, jak v baráži uspět?
Každá zblokovaná střela vás nakopne. My jsme tam toho schytali tentokrát opravdu hodně. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Vedli jste 4:0 a působili klidným dojmem. Co se pak stalo, že domácí snížili až na 4:3?
Musíme se na to podívat. Někteří kluci určitě trochu znervózněli, začali jsme ustupovat a Chomutov jezdil do nás. Jak nám dal třetí gól, byli jsme opaření. Naštěstí to dopadlo za tři body.

Po třetím gólu domácích zbývalo ještě šest minut. Co v takovou chvíli probíhá na střídačce?
Hlavně se musíte zklidnit a hrát jednoduše, vysypat to ven, nebavit se s tím vzadu. Myslím, že jsme to potom zvládli.

Dotáhli jste se na Chomutov, první Slavia má jen o bod víc. Jak to bude dál?
Tabulka je natěsnaná a bude až do konce. Rozhodovat bude každý bod. Tři body zvenku jsou super, ale musíme je potvrdit teď doma.