Tygří závěrečná smršť zničila Zlín

Zlín - Hodně dlouho po zápase ve Zlíně bouřila kabina libereckých hokejistů radostí. Podařil se jim kousek, který na stadionu Luďka Čajky jen tak někdo nesvede. Bílí Tygři v poslední třetině otočili střeleckou smrští výsledek. Přestože prohrávali ještě 17 minut před koncem 0:2, oslavili ve 36. kole vítězství 4:2. Do roku 2007 vkráčí jako lídři extraligy.

"Při hře pět na pět jsme byli lepší, vyhráli jsme zaslouženě," řekl útočník Tygrů Václav Pletka.

Hosté sice otočili výsledek v poslední části, ale klíčové momenty přišly mnohem dřív. Mezi 30. a 40. minutou hráli domácí čtyři přesilovky pět na tři, které trvaly 3 minuty a 27 vteřin. Ovšem vedení nedokázali zvýraznit na tři góly.

"Porážku nelze svádět jen na nevyužité přesilovky, ale tak dlouhé výhody bychom měli využít," přiznal zlínský Ivan Rachůnek.

Ve druhé části byl zápas hodně nervózní. Velkou vinu na tom měl rozhodčí Smeták, který předváděl oboustranně podivné výroky.

"Vrcholný" verdikt předvedl ve 39. minutě. Při zlínské přesilovce pět na tři avizoval, že vyloučí dalšího hráče Liberce. Pak se strhla bitka, do níž se zapojilo několik hráčů včetně hostujícího gólmana Hniličky. Smeták jej nepotrestal. K údivu celého stadionu vyloučil dva hostující a tři domácí hráče.

"Byli jsme rádi, že druhá třetina skončila, měli jsme krev v očích," přiznal Pletka. "V přestávce jsme si řekli, že musíme hrát hlavně v pěti. Rychle jsme dali kontaktní gól, to nám pomohlo." Extraligový kolotoč pokračuje už v úterý 2. ledna. Liberečtí hokejisté hostí ve 37. kole od 18.30 Kladno.