Třinec - Ml. Boleslav: David Květoň z Třince (vlevo) před brankářem Janem Cháberou z Mladé Boleslavi.

Třinec - Ml. Boleslav: David Květoň z Třince (vlevo) před brankářem Janem Cháberou z Mladé Boleslavi. - David Květoň z Třince (vlevo) před brankářem Janem Cháberou z Mladé Boleslavi. | foto: Drahoslav Ramík, ČTK

Třinečtí příliš často vyhazují puky

• 0
Hokejoví Oceláři Třinec v nedělním utkání v Pardubicích doplatili na vyhození puku z obranné třetiny mimo kluziště. Tento kousek se povedl Vojtěchu Polákovi pět minut před koncem zápasu. A sudí ho podle pravidel poslal za zdržování na trestnou lavici.

A Pardubice přesilovku využily, daly gól na 5:4, načež zvítězily 6:4.

Třinečtí mívají s vystřelováním puku mimo led problémy. Jen v minulých šesti zápasech kvůli tomu seděli na trestné lavici pětkrát. Třeba ve Znojmě v posledních pěti minutách šli hned za sebou ven za vyhození puku Polák a Balej.

Tam se ještě Oceláři ubránili a na nájezdy vyhráli 3:2. Tentokrát jim to nevyšlo.

"Byla to moje hloupost," přiznal útočník Vojtěch Polák. "Puk se mi postavil, plexisklo na kraji je nízké, a tak se stane, že střela vyletí. Byl to zkrat, to se nesmí stávat." Jenže právě Polák byl v minulých pěti kolech za stejný prohřešek vyloučený třikrát.

Že by měl divnou hokejku? "To ne," namítl. Přitom uznal, že by měl mít to pravidlo za čtyři roky, když před příchodem do Třince působil v zámoří, kde ho draftoval Dallas, zažité.

V české extralize pravidlo platí od minulé sezony. "Někdy nemáte vůbec čas zvážit, co s pukem udělat, a pak je zle," řekl Polák.

Třinecký trenér Antonín Stavjaňa z toho tragédii nedělá. "Třeba minule na Spartě to zase pomohlo nám," připomněl.

"Potrestaný byl Ptáček a my jsme v závěru utkání navíc při hře bez brankáře vyrovnali." Stavjaňa ale upozorňuje, že hráči se mnohdy snaží puk vyhodit technicky, lobem a právě v tom je problém.

"Na to, abyste zahráli efektní lob, musíte mít šikovné ruce a klid," řekl Antonín Stavjaňa. "Proto je lepší, když puk odpálíte jednoduše golfákem." Na to, že by to bylo špatné pravidlo, se Třinečtí nevymlouvají. "Dříve se někteří hráči, když byli pod tlakem, snažili vyhazovat puky úmyslně," uvedl Vojtěch Polák.