Série Pardubic s Třincem nabízí kromě spousty gólů i množství střetů a potyček

Série Pardubic s Třincem nabízí kromě spousty gólů i množství střetů a potyček | foto: Michal Klíma, MAFRA

Třinecký Platil: Rákos by zasloužil seřezat, celý zápas provokoval

• 118
Na rány pěstí nebo hokejkou vyhráli, na góly ale jasně zaostávají. Hokejisté Třince v závěru čtvrtého utkání série proti Pardubicím rozpoutali pořádnou šavlovačku. Na ledě se pobilo šest hráčů a hostující mladík Daniel Rákos inkasoval po odpískání krosček od Jana Platila. "Rákos si to zasloužil, celý zápas provokoval," tvrdil třinecký zadák po čtvrtfinálové porážce 0:5.

Jako první se po sérii šťouchanic poprali v 59. minutě Malec s Cetkovským, půl minuty nato srazil Platil zezadu nic netušícího Rákose a málem si zaboxoval s MacKenziem, který se vydal spoluhráče pomstít. A na závěr se třinecký Balej pustil do hostujícího juniora Kousala a sérií úderů ho složil k zemi.

Vše o zápase

souhrn 4. duelu x ON-LINE x program a výsledky play-off

"Není to nic zvláštního, frustraci ze hry si vybili tímto stylem. To je v play-off běžné," podotkl pardubický útočník Jan Kolář.

"Cetkovský s Malcem, to bylo v pořádku. Tak by to mělo vypadat. Ale co se dělo pak, na to se musíme ještě podívat, co tam jeden pán vlastně vyváděl. Byl zřejmě v bezvědomí," uvedl Kolář na adresu Platila, jenž v posledních minutách jezdil po ledě s jediným cílem: vyprovokovat potyčky.

"Tohle se přenese do dalšího zápasu, třeba jsme je tak nahecovali, že budou dělat zbytečné chyby," nezastíral zlý muž Třince, že mohlo jít o taktiku před pátým utkáním série. V něm musí Slezané vyhrát, jinak jim končí sezona. "Snažili jsme se jim dostat pod kůži a vyprovokovat je do dalšího zápasu," přiznal Platil.

Ten dostal za krosček zezadu po odpískání trest na pět minut a do konce utkání. "Rákos by si zasloužil seřezat jako blázen. Je to hráč, který za to na jednu stranu ani nestojí. Jde tam na dvě střídání, ale v danou chvíli si to zasloužil," obhajoval svůj výpad Platil.

Jasnou výhru na body proti Kousalovi pak zaznamenal Balej, ale to bylo jediné, co Oceláře i fanoušky v hale mohlo zahřát. Hokejový zápas byl totiž jinak jasně pod kontrolou Východočechů. Ti teď mají tři "mečboly" na postup do semifinále.

První mohou proměnit už ve středu na vlastním ledě.