TŘINEC - PLZEŇ, 37. kolo extraligy

Utkání komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - PLZEŇ 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Konec zápasu
60:00
Třineckým se nepodařilo prorazit obranný val Plzně a pojedenácté za sebou nevyhráli.
59:42
Plzeňský Pospíšil zalehl puk, rozhodčí jej vyloučil za zdržování. Na cestě k trestné lavici vztekle třískl hokejkou a dostal navíc deset minut.
59:37
Hosté zuby nehty brání náskok, dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění, jednou přidržel pukl Duba, ale tlak domácích je stále bezzubý a i hosté si vyžádali oddechový čas.
58:47
Další nepřehledná situace v plzeňské třetině, brankář Duba raději puk přikryl lapačkou, poté si domácí vyžádali oddechový čas a začali power play.
57:30
Po závaru v plzeňské třetině se puk odrazil k volnému Janků, ten pálil z první mezi kruhy, ale Duba reflexivně puk stačil vyrazit.
56:47
Třinečtí se stále usilovněji tlačí do útoku, ale skřípe jim souhra a nedokáží si přihrát přesně do brankové příležitosti.
53:02
Další rychlá akce hostí, do útočné třetiny zavezl puk Adamský, načasoval přesně přihrávku Andrašovskému, ale Biegl jeho úmysl výborně vystihl a puk srazil.
51:53
Po třineckém snížení se hra výrazně zrychlila, do brejku se dostal Peterek, ale Duba vyrazil, Plzeň okamžitě kontrovala a Biegl musel vyrážet střelu Adamského a hned poté Andrašovského.
51:00
Po zmatcích ve třinecké třetině se k puku dostal Paroulek, ale Biegl se včas složil na zem a puk zalehl.
49:39
Domácí snížili na 1:2. Třinec využil vteřinu před koncem přesilovku. Sice ji hrál od začátku mizerně, ale na konci zatlačili hosty do jejich třetiny a po krásné přihrávce Podhradského se z úhlu bez přípravy trefil Janků pod horní tyčku.
47:40
Byl vyloučen plzeňská hráč Pospíšil za podražení.
45:49
Třinečtí se ubránili, plzenští se dostali do šance pouze jednou, Paroulek přihrál volnému Moravcovi, ale Biegl si dobře povyjel a jeho střelu vyrazil.
43:49
Na trestnou lavici usedl domácí Klesla za hákování.
42:25
Plzeň vede 2:0. Samostatnou akci předvedl Matějovský, projel útočnou třetinou, bleskově vyjel u pravé třinecké tyče a backhandem zatlačil puk do branky mezi Bieglovými betony a pravou tyčkou.
40:52
Melenovský vnikl do útočné třetiny a z levého kruhu trefil pravou tyč plzeňské branky.
40:01
Začala třetí třetina. Utkání sleduje 3437 diváků.
40:00
Druhá třetina končí za pískotu pomácího publika, přesilovku domácí nevyužili, opět hráli v obrovské křeči, navíc ve středním pásmu přišel o puk Janků, ten mu sebral Pospíšil, dostal se až před Biegla, ale stačil se za ním vrátit Podhradský a pak již domácí gólman neměl se slabým backhandovým pokusem problémy.
37:49
Vyloučen je plzeňský Výtisk za podražení.
35:51
Plzeň nevyužila přesilovku, Biegla zaměstnal dvěma střelami pouze Pospíšil a tak největší šanci měli domácí, v oslabení ujel po levém Peterek, ale ani z přihrávky nakonec nic nebylo.
33:51
Vyloučen třinecký Hunkes za hákování na dvě minuty.
32:55
Klesla poslal obránce Malinského do brejku, ale vzorně se vrátil Martin Straka, klekl mu do hokejky a nenechal ho vystřelit.
29:17
Oba týmy jsou v plném počtu, Při hře 4 na 4 mohli domácí vyrovnat, když Peterek přihrávkou od mantinelu našel Melenovského, ale Duba výborným rozklekem jeho střelu vyrazil.
28:15
Janků poslal kolmou přihrávku Skořepovi, ten jel sám na Dubu, v šanci jej podrazil Výtisk a rozhodčí nařídil trestné střílení. Skořepa se při něm pokusil o backhandový blafák, ale jeho střela minula levou tyč.
27:17
Přesilovka trvala jen 10 vteřin, v zápětí byl vyloučen třinecký Král za hákování.
27:07
Domácí mají výhodu přesilovky, vyloučen byl Matějovský za držení.
24:31
Třinečtí mají od začátku druhé třetiny převahu, ale nedokáží si přesně přihrávat a do šancí se nedostávají. Až po Peterkově střele, kterou Duba vyrazil a neviděl, kde je puk, střílel pohotově Polanský, ale těsně vedle pravé tyčky.
21:07
Třinec nevyžil přesilovku. Při jedné příležitosti Melenovský zvedal přihrávku zpoza brány, hledal Kloučka, ale do přihrávky vložil hokejku gólman Duba a šanci zmařil.
20:01
Začala druhá třetina. Domácí mají ještě minutu a sedm vteřin přesilovku pět na čtyři.
20:00
Skončila první třetina. V přesilovce střílel Skořepa, ale Duba stačil vyrazit a v závěru třetiny se ještě dostali do útoku hosté, ale střelu Martina Straky Biegl levým betonem také vyrazil.