Radost zlínských hokejistů. Zleva: Ivan Rachůnek, Tomáš Sýkora a Jan Švrček.

Radost zlínských hokejistů. Zleva: Ivan Rachůnek, Tomáš Sýkora a Jan Švrček. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Tomáš Sýkora: Litvínov na nás nebude vzpomínat v dobrém

• 2
Přesun do třetí formace k Pavlu Kubišovi a Peteru Sivákovi zlínskému střednímu útočníkovi Tomáši Sýkorovi svědčí. Během posledních čtyř kol rozšířil své statistiky o sedm bodů.

"Naše první dva zápasy byly špatné, další čtyři velmi dobré. Doufám, že to tak bude pokračovat," přeje si Sýkora, který výhru zlínských hokejistů 7:2 nad Litvínovem podpořil dvěma góly a jednou asistencí.

Góly jste vstřelil v 16. a 22. minutě. Vyčítáte si nějakou další šanci, v níž jste propásl možný hattrick?
Já už pak žádnou další šanci neměl, vyčítat si nemůžu nic. (úsměv) Dal jsem dva góly, tak to mělo být. Za ně i za vítězství jsem rád.

Na ledě to hlavně v první třetině vypadalo, jako by se hosté před zápasem přejedli vánočního cukroví...
Možná. (úsměv) Ba ne, měli to složité. Komu by se chtělo jet 26. prosince tolik kilometrů. Možná měli v hlavách komplex z prvního zápasu. Každopádně na letošní zápasy ve Zlíně nebudou mít dobré vzpomínky.

První utkání jste vyhráli 10:2, druhé 7:2. Zkuste oba zápasy srovnat.
Vyšly nastejno. Dobře jsme začali, oni se pak sesypali a skóre narůstalo. Takový scénář je ideální, ale bohužel pokaždé to tak nevychází.

Za stavu 5:1 diváci žádali deset gólů, vy jste přidali už jen dva. Hráli jste až do konce naplno, nebo jste šetřili síly?
Sil máme dost, ale za stavu 5:1 už do toho v hlavě nejdete s takovým nadšením a drivem. Myslíte na to, abyste někde nenechal nohu, protože by to bylo zbytečné. Možná proto skóre přestalo narůstat. Navíc oni nechtěli dostat desítku, hráli pak líp než v první třetině.