Jaroslav Kracík (vlevo) z Plzně a Henri Tuominen z Karlových Varů na buly.

Jaroslav Kracík (vlevo) z Plzně a Henri Tuominen z Karlových Varů na buly. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Poslední zápas se Spartou? Nejhorší, který jsem zažil, tvrdí Kracík

• 0
Byl to pád na dno. Zmar, chaos. Po první třetině 0:3, výsledek 0:5. A konec kouče Michala Straky. Tak vypadal říjnový domácí zápas hokejistů Plzně proti Spartě.

Opakovat už ho Škoda nechce. Dnes od 18.30 hodin má šanci na reparát, se Spartou se utká v pražské 02 Areně v rámci 26. kola, které uzavře druhou čtvrtinu základní části extraligy.

„Byl to strašný pocit. Máte před sebou ještě půlku zápasu, ale stejně víte, že ať uděláte cokoliv, nic se nepovede. Byla to hrůza,“ vzpomíná útočník Jaroslav Kracík.

Řadíte to utkání mezi nejhorší, které jste zažil za dlouhou dobu?
Pro mě byl úplně nejhorší za celou kariéru. Mizernější si vážně nepamatuju.

Čeho je třeba se teď proti Spartě vyvarovat?
Neinkasovat rychlé góly hned na začátku zápasu. Přesně to se nám stalo doma. Proti těmhle mančaftům se pak skóre těžko otáčí, já Spartu řadím mezi nejlepší týmy v extralize. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého.

Je pro vás hodně důležité vstřelit gól jako první?
Důležitější to bylo v době, kdy jsme se dostávali z nejhoršího. Věřím, že teď už jsme psychicky silnější než před měsícem a půl.

V té době také trenéři rozdělili váš útok s Indrákem a Kubalíkem, který loni zářil. Je složité zvykat si na jiné spoluhráče?
Když se nedaří, trenéři musí sestavou zatřást, to se nedá nic dělat. Musíte si zvyknout a takový problém to není. Samozřejmě, že s Dominikem (Kubalíkem) jsme sehraní, vím, kam si najíždí, jakou přihrávku potřebuje. Ale myslím, že i s Ondrou Kratěnou jsme si sedli. Minule zase vypadl Kubalda kvůli nemoci a dali k nám Tomáše Svobodu, který hrál výborně.

Po mizerné úvodní čtvrtině jste v té druhé nasbírali 22 bodů. S tímhle ziskem jste spokojení?
Vždycky jsme měli plán na čtvrtinu minimálně nějakých dvaadvacet třiadvacet bodů. Ale beru to tak, že sbírat body musíme už pořád. Proto mě pořád štve, jak jsme v minulém kole ztratili zápas s Pardubicemi. Vedli jsme 3:0, ale padli na nájezdy. To nesmíme připouštět. Úvodní čtvrtinu jsme úplně podělali, takže teď už je pro nás každá výhra hrozně cenná. Musíme jet furt dál, je jedno proti komu.

Jak se vám osobně hraje v pražské O2 Areně?
Dobře. V minulé sezoně jsme tam se Spartou hráli semifinále a byly to povedené zápasy. A i předtím, když tam hrála ještě Slavia, jsem se tam cítil dobře.