Sparta v souboji rivalů smetla Kladno

• 1
Praha - Poloprázdnou halou se na konci utkání nesl oslavný ryk. Sparta v prvním domácím utkání smetla v souboji rivalů Kladno suverénním rozdílem a po pátečním vítězství nad Karlovými Vary přidala další výhru. Dvě utkání, dvě vítězství, skóre 9:3. Hokejová Sparta potvrzuje na začátku sezony roli favorita extraligy.

O zápasech 2. kola hokejové extraligy čtěte ZDE

„Jsem rád, že jsme oba zápasy zvládli s přehledem. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale proměnili jsme jenom jedinou šanci,“ řekl sparťanský kouč Alois Hadamczik.

Sparta si na začátku utkání hladce pohrávala se soupeřem, vládl první útok. „Zaskočili nás úplně vším, prostě nás válcovali,“ řekl kladenský kapitán Radek Gardoň.

Spartě stačilo jen osm vteřin, aby využila první přesilovku. Při vyloučení Kruliše skóroval obránce Srdínko. Jinak zůstávalo jen u šancí. Paroulek, Tomajko, Broš..., ti gólmana Orcta nepřekonali. „Kdyby nechytal on, dostali bychom v první třetině šest gólů,“ řekl Gardoň.

Průběh utkání Sparta zlomila v druhé třetině. Ve 24. minutě nahrál Broš najíždějícímu Kratěnovi a křídelní útočník nejprve trefil tyčku a pak už zamířil do branky. Gólman Orct se natahoval marně.

Kladnu dělaly problémy vlastní přesilovky, během jedné z nich například ujeli Ton s Markem. „Sparta je silný soupeř, to se pak těžko kombinuje,“ řekl kladenský útočník Gardoň. „Chtěli jsme k zápasu přistoupit zodpovědně, ale dopadlo to přesně obráceně. Hráli jsme to, co nám Sparta dovolila. Rozdíl mezi oběma týmy je obrovský.“

Tři využité přesilovky a dva góly centra Marka, krále střelců minulého ročníku, vynesly Spartu v čase 45:11 k vedení 4:0. Na oba góly mu nahrál Martin Havlát, který také skóroval. „Poprvé jsem viděl, že gólman Orct padá, tak jsem zkusil blafák,“ popsal drobný centr. „Podruhé to byla přihrávka přes hráče, tak jsem si řekl, že zavřu oči a vystřelím.“

Kladenští se proti Spartě prosadili až v uvolněné poslední třetině, kdy kouč Hadamczik poslal na led i tvrtou řadu juniorů. Nejdřív se Kysela trefil nad Břízovu vyrážečku, na 2:5 ještě snížil Pazourek.