Luboš Hořčička inkasuje - ilustrační foto

Luboš Hořčička inkasuje - ilustrační foto | foto: ČTK

Souboj gólmanů rozhodl jediný gól. Nic jsem neviděl, povzdechl si Horčička

• 0
Běžela třicátá minuta nedělního utkání mezi Litvínovem a Plzní. Domácí hráli přesilovku, útočník Hübl podržel puk před padajícím Dvořákem a pak šikovnou střelou zápěstím trefil "titěrné" volné místo pod lapačkou a nad betonem plzeňského gólmana Horčičky. Tak padl rozhodující gól.

Litvínov se po výhře vrátil do hry o předkolo play-off, ukončil skvostnou sérii sedmi plzeňských vítězství v řadě. Indiáni jsou po 44. kole na desáté příčce s náskokem jediného bodu nad nedělním soupeřem. Jenže Severočeši mají k dobru úterní dohrávku na ledě Sparty.

"Pro nás je to strašlivě důležité vítězství," ulevil si Vladimír Kýhos, nový kouč Litvínova. Hübl využil v pořadí čtvrtou přesilovku domácích. "Dostal jsem dobrou křižnou přihrávku, podržel puk a zkusil jsem vystřelit. Naštěstí to padlo do branky," popisoval akci Viktori Hübl. "Nic jsem neviděl, přede mnou stáli dva hráči," povzdychl si brankář HC Plzeň 1929 Luboš Horčička.

V souboji skvělých gólmanů tak slavil domácí Martin Volke, host z prvoligových Litoměřic. Připsal si 35 úspěšných zákroků. Ten nejdůležitější? Zřejmě ve 31. minutě, kdy se v oslabení bleskově přesunul k pravé tyči a betonem kryl dorážku kanonýra Vlasáka. "Střel tam bylo od Plzeňských hodně, ale naštěstí jsem to zvládl," mínil šťastný Volke.

Už v první třetině si připsal za stavu 0:0 důležitý zákrok, při brejku dvou na jednoho dokázal chytit gólovou dorážku obránce Jeřábka. "Možná jsem mohl puk vrátit zpátky Radkovi Dudovi a ještě lépe vystřelit hned z první. Viděl jsem místo u pravé tyče, vystřelil jsem tam, jenže gólman to chytil, netrefil jsem to úplně ideálně," litoval plzeňský obránce Jakub Jeřábek.

I Horčička se činil, v utkání kryl třeba sólo Kubinčáka, zkraje třetí části i nájezd Černého z pravé strany. Jenže ani to nestačilo. Plzeň totiž v klíčové situaci, kdy v 51. minutě Trávníček ošklivým faulem kolenem sestřelil Heřmana, nevyužila pětiminutovou početní převahu.

Ještě v 59. minutě měl vyrovnání na hokejce kapitán Straka, jenže střelou z mezikruží trefil pouze Volkeho rameno... Boj o desítku graduje.