Snad je naše krize pryč, věří v Plzni

Plzeň - V rozmezí jediné minuty na konci druhé třetiny hokejisté Plzně otočili skóre se Slavií, Pražany porazili ve 28. kole extraligy 3:2 a po třech duelech znovu bodovali. "Snad jsme se dostali z menší krize. Celý tým hrál výborně. Vrátili jsme se k jednoduchému hokeji a měli i potřebné štěstí," uvedl spokojeně útočník Martin Cibák.

Plzeň dvakrát dotahovala náskok soupeře. Slavia v polovině utkání hrála dlouho v dvojnásobné převaze a výhodu se štěstím využila, když se zblízka prosadil Beránek.

"Přesto nás právě tahle chvíle vyburcovala. Herně jsme se zvedli a proměnili nabídnuté šance," mínil kouč Plzně Miroslav Přerost.

Těsně před druhou přestávkou domácí vyrovnali na 2:2. Cartelli napálil tyč a Slávista Kolařík si nešťastně srazil puk nohou do vlastní sítě. A za 54 vteřin přihrál Martin Straka mezi kruhy volnému Moravcovi a ten pálil přesně nad Fraňkovu lapačku.

"Taková přihrávka se prostě musí proměňovat," prohlásil David Moravec. Posilu z Vítkovic diváci bouřlivě vítali, odměnil se jim vítěznou trefou. "Byl jsem fanoušky velmi
potěšen," přiznal útočník.

Slavia v závěru zkoušela hru bez gólmana, ale do šance se nedostala. "Zápas jsme si prohráli sami. Po našem prvním gólu hráči přestali bruslit a závěr druhé části byl z naší strany trestuhodně lehkovážný," uvedl trenér Pražanů Ondřej Weissmann.

"Poslední část jsme odehráli takticky výborně," konstatoval Přerost.