Slavii srazil do kolen nečekaný gól

• 3
Praha - Znojemský útočník Barus potřeboval střídat. Po 68 minutách hry už neměl síly. Proto na modré čáře nastřelil puk směrem na slávistického gólmana Fraňka. Nijak tvrdě ani rafinovaně, ale padl gól. "Je k vzteku, že jsme zápas ztratili takhle. Sedmdesát minut se honíte po ledě a všechno marně," povzdechl si slávistický bek Petr Kadlec.

Barusův gól rozhodl třetí čtvrtfinálový zápas série mezi Znojmem a Slavií. Obhájci extraligového titulu jsou teď v nevýhodě. Prohrávají 1:2 na zápasy.

Přitom domácí začali výtečně. 34. vteřina zápasu a střela Dlouhého jen těsně míjí horní tyč. Následná smršť přesilovek a v nich Tomicův gól ze skrumáže. "Ani nevím, jestli branka padla opravdu z mé hole," přiznal útočník Marek Tomica.

Diváci vzrušeně povykovali při Novákově brejku, nádherném Fraňkově švihu lapačkou po Pardavého střele, nebo při čistém Tomicově nárazu do Snopka.

Jenže ve druhé třetině skončil jak pohledný hokej, tak slávistická radost. "Najednou jsme přestali bruslit a jen jsme koukali na hbitého soupeře. To ovlivnilo celý zápas," nechápal Tomica.

Slavia dostala dva góly v 99 vteřinách. Těsně poté se prohnal do další obrovské šance Haman, domácí kouč Vladimír Růžička nazlobeně rozhodil ruce a požádal rozhodčí o time-out.

"Lépe bruslili, my jsme najednou nestíhali. Vláďa Růžička nám při oddechovém času říkal, že bychom se měli probrat a začít bruslit," řekl Tomica.

Když dal Beránek půl minutu před druhou přestávkou vyrovnávající gól, slávisté na splín zapomněli. Při šancích Vondrky a Graňáka či při Novákově přesilovkovém ostřelování byli blízko vítězství. Ještě v první minutě prodloužení zahodil obrovskou možnost domácí obránce Pojkar.

Podle hry v nastaveném čase byste si vsadili na dvě možné varianty - buď dá Slavia gól, nebo rozhodnou až nájezdy. Stalo se něco jiného. Rána znojemského útočníka Baruse nečekaně proplachtila Fraňkovi za záda. Tímhle okamžikem Slavia ztratila domácí zápas.

Fanoušci takový konec nemohli pochopit. Jeden z nich si při odchodu ze stadionu odplivl a utrousil: "To máte za to, že jste prodali Málka."

Slávisté se po nepovedeném zápase trousili z šatny bočním východem, o důvodech porážky a matného výkonu se jim příliš nechtělo vyprávět. Zklamání bylo příliš čerstvé. "V pondělí se hraje znovu, teď se třeba štěstí obrátí zase na naši stranu. Musíme jít do dalšího zápasu s čistou hlavou. Znojmo pořád musí vyhrát ještě dvakrát," burcuje Tomica, juniorský mistr světa.