PUK V LAPAČCE. Plzeňský brankář Adam Svoboda zasahuje v utkání proti Spartě.

PUK V LAPAČCE. Plzeňský brankář Adam Svoboda zasahuje v utkání proti Spartě. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Sérii plzeňských vítězství utnul Zlín. Byli lepší, řekl gólman Svoboda

• 4
Skončila zatím nejdelší šňůra vítězství v letošní sezoně hokejové extraligy. Plzeň jí dokázala natáhnout až na osm "zářezů", držela jí od 9. prosince, kdy doma zdolala Karlovy Vary. V úterý se však musela sklonit před Zlínem, na jeho ledě podlehla 1:4.

"Zlín hraje poslední zápasy doma výborně a dnes to potvrdil. My to neodevzdali, makali jsme, ale soupeř byl prostě lepší," uznal po utkání do kamer České televize gólman Škody Adam Svoboda, včera nejlepší hráč Plzně.

Cestu k výhře domácí vydláždili ve druhé části, kdy Svobodu zasypali 23 střelami. A hodně jim pomohla paradoxní situace z 31. minuty za stavu 1:1. To nejprve bekhendový pokus Holíka odpálil z brankoviště plzeňský bek Jeřábek.

Akce pokračovala a z brejku Kovář překonal zlínského gólmana Horčičku. Jenže sudí si vzápětí vyžádali videozáznam předchozí situace a ten odhalil, že Jeřábek zachytil kotouč už za brankovou čárou. "Já věřil, že jsem to stihl ještě před ní, ale v té rychlosti to těžko lze posoudit," líčil Jakub Jeřábek.

Škoda vyhrála úvodní část, když se 69 vteřin před jejím koncem pohotově trefil Pletka. Ale pak začal řádit zlínský vůdce Čajánek. Ve 28. minutě dělovkou trefil mezeru mezi betony brankáře Svobody a vyrovnal na 1:1. A po šťastném zásahu Holíka zařídil i třetí trefu domácích.

Ve 36. minutě hledal v přesilové hře před brankou Plzně volného Veselého, Svoboda puk dokázal vyrazit, jenže obránce Marušák jej nešťastně bruslí usměrnil za záda vlastního gólmana.

"To byla smůla. Člověk chce co nejlépe pomoci v obraně, pak se mu to odrazí od nohy. Jirka asi dnes nebude mít náladu si se mnou příliš povídat...," uvedl Petr Čajánek. Marušák, dlouholetý bek Zlína, je jeho velkým kamarádem.

Druhým domácím hrdinou se stal mladý forvard Holík. Stejně jako Čajánek si připsal dvě branky. Ten druhý přidal v 50. minutě, kdy zblízka bekhendem využil přesnou nabídku Veselého.

Čajánkova formace včera jasně předčila elitní Strakovu řadu v barvách Plzně, proti které chodila na led. "Tak to bývá. Top hráči mají občas okénka vzadu. Ale první třetina byla z naší strany špatná. Rozhodl teprve náš druhý gól, který potvrdilo video. Plzeň to asi trošku nalomilo," mínil Čajánek.

Škoda i přes porážku dál vládne extralize, druhý Zlín včera snížil její náskok na deset bodů. Plzeň hraje další zápas už zítra, kdy hostí Třinec (18.10).