DO LAPAČKY.Třinecký gólman Peter Hamerlík kryje puk před Petrem Zámorským ze Zlína. | foto: ČTK

Hokejisté Zlína urvali v nájezdech výhru v Třinci a v semifinále vedou

• 74
Hokejisté Zlína mají o krok blíž do finále extraligy. Ve třetím utkání série dokázali zvítězit v Třinci a v semifinále vedou 2:1 na zápasy. Moravané ve Slezsku vedli 2:0 a 3:1, domácí přesto dokázali vyrovnat. V nájezdech však neskórovali ani jednou a hostům vystřelil výhru Filip Čech.

Před třetí bitvou utrpěly oba tábory citelné ztráty. Zatímco Zlín přijel bez zraněných Honejska s Holíkem, domácím na poslední chvíli vypadl pro nemoc ze sestavy nejlepší střelec základní části Růžička.

ON-LINE

Ze hry hostů byl znovu silně cítit důraz na precizní obranu středního pásma. A co prošlo (Rákosův brejk, Peterkův blafák), to pochytal jistý brankář Sedláček.

Hosté z defenzivní taktiky vystřelovali k rychlým brejkům a v 16. minutě jim to přineslo i vedoucí gól. Čajánek vyslal chytrou rozehrávkou na zteč Ondráčka s Čechem, který z levého křídla pod padajícím Hamerlíkem zacílil síťku.

Třinec se ve druhé části snažil zlínské opevnění prolomit větším tlakem, jednodušším stylem hry a nahazováním puku na bránu, ale navzdory výrazné větší aktivitě a převaze měl pomálu jasných gólových možností. Zlín několik závarů před vlastní brankou vydržel a v 35. minutě udeřil podruhé, když Čajánek protlačil kotouč po rychlém protiútoku za Hamerlíka i přes Hrabalovu marnou snahu na brankové čáře.

Zaskočení Slezanémohli z Čajánkovy hole inkasovat ještě jednou, ale zlínský útočník nedokázal z ostrého úhlu trefit prázdnou branku.

Domácí se tak dokázali vrátit do hry ještě před koncem druhé části, Peterek po buly sklepl zblízka do sítě puk po vyražené bombě Rotha.

I proto po krátkém výpadku nabral na začátku třetí dvacetiminutovky třinecký tlak znovu na síle, ale Adamského pokus i nechtěnou teč spoluhráče Tesaříka Sedláček kryl.

Zlín šel zásluhou bleskurychlého Leškova zásunu zpoza branky ve 49. minutě opět do dvougólového vedení, jenže Třinec v závěru opět přitlačil. Klimenta zanedlouho snížil a v 56. minutě se štěstím srovnal Peterek, když puk se od jeho výstroje za Sedláčka dostal po nepřesné Galvasově ráně.

Ještě v závěrečných sekundách normální doby spálili dvě vyložené zlínské šance Balaštík a Köhler, v opatrně hraném prodloužení způsobila největší těžkosti gólmanovi Sedláčkovi rána obránce Zíba. A pak došlo na nájezdy, v nichž hostující gólman vychytal Orsavu, Polanského i Květoně. Zlínu tak stačil jediný gól už z první série z hole Filipa Čecha.

Třinec bude mít možnost odplaty už v neděli od 18:15, kdy se na jeho ledě hraje čtvrtý zápas.

Josef Turek (Třinec): "Začali jsme špatně a nebyla to ta naše hra z posledního zápasu. Tlak jsme začali vyvíjet až od druhé třetiny. Za stavu 1:3 už to vypadalo, že už to je hotové, ale vrátili jsme se do hry šťastnými góly. V prodloužení jsme byli malinko horším týmem. V penaltách proměnil nájezd jen Čech, a proto Zlín zaslouženě vyhrál."

Juraj Jurik (Zlín): "Očekávali jsme tlak Třince, který přišel v první třetině, ale nás podržel Sedláček. Důležité pro nás bylo, že jsme dali první branku. Pak byla hra celkově vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. My jsme se zaměřili na obranu, nechali domácí tvořit, což se nám dařilo. Odskočili jsme na 3:1, a když už jsme doufali, že si to podržíme, Třinec vrhl všechno do útoku a v euforii se mu podařilo srovnat. Penalty jsou o štěstí, já bych byl pro to, aby se v play off prodloužení hrálo do rozhodnutí."

Třinec - Zlín 3:4 po nájezdech (na zápasy 1:2)

Branky a nahrávky: 39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Klimenta, Galvas) - 16. Čech (Ondráček, Čajánek), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), rozhodující nájezd proměnil Čech. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Diváci: 5200 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:0. Stav série: 1:2.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík, Galvas, Roth - Orsava, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.