Rodin skončil s otřesem mozku v nemocnici

Litvínov - Hokejisté Litvínova zlomili nepříznivou bilanci ze vzájemných duelů s Karlovými Vary, které Severočechům nedovolily vychutnat si pocit z výhry v předchozích sedmi utkáních. Stínem duelu bylo zranění karlovarského obránce Dmitrije Rodina v čase 17:28. Po souboji s litvínovským útočníkem Skleničkou skončil estonský hokejista ležet na ledě a poté ho sanitka převezla do nemocnice.

"Leží v Litvínově s otřesem mozku," uvedl půl hodiny po utkání Miroslav Vaněk, generální manažer Karlových Varů.

Vaněk nemohl říct, zda se jednalo o faul či souboj v rámci pravidel. "Už jsme se dívali na video, ale z něho to není patrné," řekl Vaněk.

"Rodin má těžký otřes mozku. Pár dní bude v Litvínově ležet, než ho převezeme," uvedl klubový lékař Michal Vinš. Ten sice včera nebyl partii přítomen, ale o zdravotním stavu Rodina měl informace od Jaroslava Budína, druhého oddílového lékaře.
Partie se pro hosty nevyvíjela vůbec dobře.

Ve 27. minutě zvyšoval právě Sklenička už na 3:0 pro Litvínov, předchozí branky vstřelili Droppa a Hübl.

Karlovy Vary se však do hry vrátily po třech minutách od Skleničkovy trefy, kdy litvínovského gólmana Jarinu překonal po asistenci Václava Skuhravého útočník Petr Kumstát.

Rozhodující útok na bodový zisk přišel ze strany Karlových Varů v poslední třetině. Lukáš Bednařík nejprve přihrál na trefu Jána Lipianského, dvě a půl minuty před koncem se potom sám brankově prosadil. Prodloužení ukončil Žemlička.