BUDE TO TYČKA? Litvínovský Roman Vopat (vpravo) se snaží prostřelit plzeňského brankáře Tomáše Pöpperleho. | foto: ČTK

Pöpperlemu v Litvínově zvonilo v uších: šestkrát mu pomohla tyčka

• 3
Zvláštní příběh gólmanů. Plzeňského Tomáše Pöpperleho překonali litvínovští střelci sedmkrát, on však extraligový zápas dochytal jako vítěz. Zato jeho protějšek Jaroslav Hübl pelášil po třetím gólu z branky a nakonec truchlil po porážce.

Litvínov – Plzeň 1:5 = sedmkrát pokořený plzeňský gólman.

Že něco neštymuje? Jasně, překonaný Pöpperle. Vtip je v tom, že ze sedmi střel, které se dostaly za jeho záda, skončilo hned šest na tyčce nebo břevnu!

"Trošku mi zvonilo v uších," pousmál se gólman lídra extraligy. "Dobrá práce litvínovských ledařů, branku mi tady postavili výborně," popichoval.

Za první třetinu Litvínov napálil tyč čtyřikrát. Ve druhé se o ni kotouč zarazil ještě dvakrát.

Smolaři? Smutný hattrick si zapsal Viktor Hübl, dvakrát byl za nešťastníka Jánský, jednou Kubinčák. Litvínov tím vyrovnal svůj letošní "rekord", v zápase proti Českým Budějovicím mu taktéž šestkrát cinkla branková konstrukce a kapitán Reichel tehdy vyprávěl, že jeho tým hrál jako do zdi. Tentokrát zase.

"V první třetině jsme měli šance, ale neproměnili nic. Plzeň nám dala lekci, jak je využít," lkal litvínovský trenér Jiří Kučera.

"Ještě jsem nezažil, aby mi pomohla tolikrát tyč. Litvínov měl dobrý nástup, trošku jsme nestíhali, ale stejně jsme odcházeli do kabiny za stavu 1:0," zmínil Pöpperle vedoucí zásah Modrého, jemuž ukázkově "namazal" domácí Lukeš. Přihrál mu před branku tak krásně, že by si snad i zasloužil asistenci.

Hübla odvolali trenéři z litvínovské branky v čase 28:56, když mu Hanzlík vstřelil třetí gól. "Dostali jsme dvě branky v rychlém sledu, tak jsme udělali změnu," vysvětlil Kučera.

Jenže náhradník Franěk inkasoval jen po 26 vteřinách na ledě. "Plzeň ve druhé třetině přepnula na vyšší rychlost a my nedokázali odpovědět stejnou mincí," litoval gólman Hübl. "Nechávali jsme se vylučovat, oni pak dávali góly."

Vítěz základní části extraligy si hodlá do play-off udržet pohodu, proto šel do zápasu naplno. "Nechceme se naučit prohrávat, do play-off musíme jít na vítězné vlně," nabádá Pöpperle.

O to samé se bude snažit Litvínov, kterého čeká předkolo. V pátek končí v Kladně a rád by si vybojoval start série doma. "Výhra by mohla být impuls, aby se šlo do play-off s lepším pocitem," podotkl Hübl.