Zlínský gólman Libor Kašík zasahuje proti plzeňskému útočníkovi Tomáši Mertlovi. | foto: Petr Eret, MAFRA

Série končí. Plzeňští hokejisté padli po osmi výhrách

• 1
Na branku Zlína vyslali celkem 38 střel, dvakrát měli výhodu přesilovky 5 na 3, místy měli drtivý tlak. Jenže hokejisté Plzně v neděli gólmana „Beranů“ Kašíka překonali jen jedinkrát, zato hosté ve 26. kole extraligy brali dva body. Stav 1:1 rozsekla druhá minuta prodloužení, kdy se zblízka trefil Ondráček.

„Vytěžili jsme z minima maximum. Za tyhle body jsme moc rádi, Plzeň hraje výborně a zvlášť doma je moc nerozdává,“ prohlásil zlínský trenér Robert Svoboda.

Škoda může litovat řady spálených šancí. Činil se hlavně Gulaš, v první části jeho bombu vyrazil Kašík špičkou brusle, ve druhé třetině plzeňský tahoun trefil břevno.

Až ve 36. minutě byl na začátku gólové akce. Domácí hráli přesilovku 5 na 3, po ráně Gulaše posunul odražený kotouč Mertl ke Stachovi a ten ho zblízka pověsil pod břevno.

„Káša (Kašík) chytal výborně. Ale z těch našich šancí jsme měli vytěžit víc. Od druhé třetiny jsme měli navrch. Bohužel, na jeden gól se nevyhrává,“ povzdychl si po utkání útočník David Stach.

Ani Zlín nebyl bez šancí. Brzy mohl vyrovnat Bukarts, jenže brejk zakončil střelou vedle tyče. A už v první třetině Svoboda zastavil únik Popelky. Ale pod vytrvalým tlakem byl především Kašík. „A to jsem ani nevěděl, že je Plzeň první. Já tabulku nesleduju, zjistil jsem to až dnes na obědě,“ pousmál se Libor Kašík.

Jeho týmu pomohla k vyrovnání v 51. minutě přesilovka. Šťastný číhal mezi kruhy a pak pohotově usměrnil přihrávku Honejska do sítě - 1:1. Plzeň mohla kontrovat. Obrovskou šanci spálil Sklenička a domácí v závěru promarnili i další, více než minutovou převahu o dva muže, kterou jim nabídl hloupý faul Žižky.

„Tam se to zlomilo, měli jsme znovu odskočit. V prodloužení jsme pak udělali chybu a Zlín rozhodl,“ mínil kouč Škody Ladislav Čihák. „Mám smíšené pocity. První část od nás nebyla dobrá. Pak jsme se zlepšili, ale pokud chceme hrát náš hokej, musíme být agresivní celých 60 minut,“ doplnil trenér Plzně.

Lídr tabulky prohrál po osmi výhrách v řadě. „Dostali jsme přes prsty. Věřím, že se rychle oklepeme a připravíme se dobře na pátek,“ řekl Stach. To Škoda pokračuje v domácí sérii proti Litvínovu.