Plzeň dobyla Liberec. Poprvé v historii

• 1
Liberec - Konečně! Hokejisté Plzně poprvé v extralize poznali, jak chutná vítězství na ledě Liberce. Rozhodlo o tom prodloužení včerejšího duelu 25. kola. Za stavu 2:2 jej už po 34 vteřinách ukončil útočník Michal Důras svou patnáctou trefou v sezoně. "Odsud body nikdo moc nevozí, takže mě tenhle výsledek moc těší," řekl plzeňský kouč Jiří Kučera.

Jeho protějšek Dušan Gregor byl naopak rozladěný.

"Po první třetině jsme nepochopitelně vypnuli. Naším přístupem jsme si dlouho koledovali a soupeř nás potrestal," zlobil se liberecký trenér.

Hosté dvakrát dotahovali náskok soupeře. V 26. minutě vyrovnal na 1:1 útočník s číslem 26 na dresu Tomáš Vlasák, odražený puk poslal z úhlu do sítě. Ještě ve druhé třetině ale Liberec využil rychlý brejk a Plodek mířil přesně k levé tyči.

"Přestáli jsme úvodní třetinu, to bylo nejdůležitější. Pak už se hrál vyrovnaný hokej," mínil Kamil Jarina, který v plzeňské brance zastoupil týmovou jedničku Málka.

"Dozvěděl jsem se to v sobotu na tréninku, měl jsem čas se připravit."

V 34. minutě ho překonal Plodek, ale víc Jarina za záda nepustil. "Program je náročný, proto jsme nechali Romana jeden zápas odpočívat. Kamil chytal dobře, měl výborné zákroky," chválil trenér Kučera. Závěr byl hektický.

V čase 53:40 se puk dostal za libereckého gólmana Fikrta. Odrazem od brusle hostujícího Dvořáka. Plzeňský sudí Šindler však branku neuznal. "Úmyslné kopnutí to nebylo, ale Michal šel bruslí trochu dopředu," mínil Kučera.

Za dalších 16 vteřin už jeho tým jásal. Vampola, bývalý hráč Liberce, po vyhraném buly prostřelil Fikrta. "Moc jsem se na ten zápas těšil. Získat tady dva body je super pocit. Chtěli jsme hrát disciplinovaně, a to se nám dařilo," řekl Petr Vampola.

Přesto mohlo být pro Plzeň ještě zle, v 57. minutě napálil Klimenta horní tyč. Pak už přišlo prodloužení. V něm se střela Dobrovolného odrazila od zadního mantinelu k Důrasovi, který měl snadnou úlohu.

"Moc si cením, že hráči duel takhle otočili," prohlásil Kučera.

Závar před plzeňským brankářem Jarinou, u puku liberecký hráč Dušek.