Patera tak dlouho na gól ještě nečekal

• 1
Kladno - Kladenský hokejový útočník Pavel Patera konečně prolomil střelecké prokletí a dal gól. Jenže v zápase s Karlovými Vary to nestačilo, Kladno podlehlo soupeři 3:4, když po první části prohrávalo 1:4. „Je to úleva, tohle bylo moje nejdelší čekání na gól,“ řekl třiatřicetiletý olympijský vítěz.

„Podobné to bylo jen druhý rok ve Švédsku.“

V 26. minutě se trefil mezi betony karlovarského gólmana Šmída, snížil na 2:4, týmu dal naději na zvrat. „Chtěl jsem to takhle trefit, puk jsem trochu popotáhl. Občas to zkouším. Škoda, že to nepomohlo,“ řekl čtyřnásobný mistr světa.

Za ruku držel syna Pavlíka, okolo pobíhala dcerka Dominika, velká hokejová fanynka. „Mám na rodinu půl hodinu“ posteskl si Patera.

Tým hodinu po zápase odjížděl do Vsetína, kde hraje v sobotu televizní utkání. Bez gólmana Orcta, který po chřipce nastoupil a dostal čtyři góly. A hlavně bez Jaromíra Jágra.

Včera se zdálo, že tým bez něj podal lepší výkon, přestal se na nejlepšího hráče ligy spoléhat.

„Tím to nebylo. První třetinu jsme prostě prospali. O přestávce jsme se nabudili v kabině. Bylo to jiné už v prvním střídání a to byl Jarda na ledě,“ řekl Patera, jenž spolu s Martinem Procházkou hrál s Jágrem v útoku.