Momentka z utkání Pardubice - Karlovy Vary.

Momentka z utkání Pardubice - Karlovy Vary. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubickým hokejistům se poslední dobou doma daří. Až na souboje s Vary

• 0
Z posledních osmi domácích zápasů dokázali pardubičtí hokejisté vyhrát hned šest. Citelná změna oproti katastrofálnímu úvodu sezony, kdy po vítězství v prvním kole nad Spartou ztratili pět utkání v řadě.

Právě kvůli této špatné sérii najdeme Pardubice v tabulce domácích zápasů stále na nelichotivém desátém místě, ačkoli v těch venkovních jsou dlouho na čele. O současné formě týmu vypovídá první z tabulek už pramálo. "Tu bilanci z kraje sezony jsme rychle otočili, vyhrávali jsme atraktivní zápasy," je přesvědčený hlavní trenér Pardubic Josef Jandač.

Mohlo být ještě lépe, kdyby hokejisté dokázali v posledních čtrnácti dnech uhrát ve dvou duelech proti Karlovým Varům více než jen bod. 29. listopadu prohrával Eaton po dvaceti minutách 0:3 a bylo prakticky po zápase, vrátit se do něj už nedokázal. Nakonec podlehl 2:5. Úterní utkání pak ztratil v prodloužení výsledkem 3:4.

Porážka nenechala klidným snad nikoho z týmu, protože Pardubice pro změnu tentokrát po první třetině 3:0 vedly. "Já byl naštvaný hodně, ale to nejspíš všichni," přiznal Jandač.

Pardubický trenér musel utkání odehrát v poslepované sestavě. Chyběli zranění Píša a Špirko, v průběhu zápasu musel odstoupit Pineault. Když k tomu přičteme nedávný odchod jednoho z vůdců týmu Pivka do Ruska, jde bez debat o výrazný zásah do sestavy.

"Tým na ledě byl v tomto složení velmi mladý. I s mladými hráči ale musíme takové utkání dohrát do vítězného konce, na to se nedá vymlouvat," sdělil Jandač s poukazem na to, že pardubičtí mladíci mají velkou kvalitu.

Kouče trápily zbytečné útočné fauly, nedostatečný pohyb a nedůraz v osobních soubojích. "Těch věcí bylo mnoho.
I zkušení hráči tropili za střídání dvě nebo tři chyby. Za stavu 3:2 pro nás nesmíme být nervózní, ale hrát hokej a nedostat se do křeče," má jasno Jandač.

Zápas musel divákům připomenout utkání s Vítkovicemi, které Východočeši rozjeli podobně nadějně jako to proti karlovarské Energii. Tehdy ale dokázali nakonec zvítězit v normální hrací době šťastným gólem v poslední minutě.

Sám Jandač to hráčům říkal už po první třetině. "Bylo to jako přes kopírák. Nejsme ale kapela, abychom hráli pořád dobře," komentoval to s nadhledem Jandač.