PARDUBICE - TŔINEC
2. listopadu

Utkání 20. kola extraligy komentuje Radek Vičík

25:54
Konec přesilovky. Pardubčtí strávili většinu času v třineckém pásmu, ale do šance se nedostali. Na ledě se objevil sedmý třinecký obránce Houdek.
23:54
Průcha dostal nahrávku od Podhradského a vystřelil ze střední vzdálenosti, Vojtek puk kryl lapačkou. Pak ale Průchu fauloval Pavelek a je vyloučen, Pardubice hrají přesilovku.
22:43
Po zašlápnutí puku před pradubickou střídačkou shodili rukavice Zbořil a Pištek a pustili se do sebe v pěstním souboji. Ten ale skončil nerozhodně, protože rozhodčí po chvíli oba aktéry od sebe odtrhli. Oba hráči jsou vyloučeni na pět minut a do konce utkání.
22:05
Divíšek objížděl branku a nahrál Pácalovi, který ale trefil jen mantinel.
20:42
Michal Sýkora vyhazoval puk z pásma tak vysokým obloukem, že trefil televizní kostku zavěšenou uprostřed hřiště pod stropem.
20:01
Jiří Dopita dostal k pětistému zápasu v extralize dres s číslem 500. Poté byla zahájena druhá třetina
20:00
Konec první třetiny. Pardubice měly opticky navrch, ale Třinec dobrou obranou rozrážel jejich útoky. Svoboda zasahoval sedmkrát, Vojtek devětkrát.
19:27
Skořepovo nahození od modré málem překvapilo brankáře Svobodu, který na poslední chvíli přikryl puk do lapačky těsně před brankovou čárou.
17:27
Pardubičtí se často usazují v obranném pásmu soupeře, ale nedokáží si vytvořit žádné šance, protože hosté výborně brání prostor před brankou.
15:43
Průcha minul puk po přihrávce od Koláře, před sebou měl přitom prázdnou branku. Z protiútoku se dostal sám před Svobodu Martynek, ale pardubický gólman mu akrobatickým skokem zamezil skórovat.
14:07
Ivan se po chybě pardubické obrany octl zcela sám před Svobodou, ten ale jeho pokus kryl betonem.
13:37
Pardubice přesilovku nevyužily, hrály jí dost chaoticky a ve druhé polovině se už k ohrožení soupeřovy branky nedostaly.
12:45
Koukal našel před brankou Koláře, ten ale mířil jen do Vojtkovy vyrážečky.
11:37
Domácí budou potřetí hrát přesilovku, Zbořil je vyloučen za hákování.
11:08
Pardubice gól nesrazil, začínají mít tlak. Mikeskovu táhlou střelou z kruhu chytil Vojtek lapačkou, po chvíli poslal Lubina bombu příklepem nad branku.
10:21
Třinec vede 1:0. Na konci třineckého oslabení dostal Skořepa puk na modrou od Martynka, popojel s ním do pásma a v pádu vystřelil z kruhu mezi Svobodovy betony.
8:40
Průcha spálil obrovskou šanci, po přihrávce od zadního mantinelu mířil ze dvou metrů těsně vedle levé tyčky odkryté Vojtkovy branky.
8:19
Další přesilovka Pardubic, Třinec měl šest hráčů na ledě. Dvě minuty si jde za hráčskou lavici odsedět Zadina.
7:58
Pardubice měly optickou převahu, ale nestřílely. K první střele se dostal Zábranský až spolu s návratem Štefanky na led, navíc mířil nad.
5:58
Štefanka nedovoleně zastavil Lubinu, přesilovku si zahrají i Pardubice.
4:54
Třinec sehrál přesilovku mizerně, domácí v pohodě vyhazovali puky z pásma. Svobodu ohrozil jen Martynek, na druhé straně ovšem pálil z kruhu Michal Sýkora.
2:54
Duben krosčekoval Bordowského a je vyloučen. Třinec bude hrát přesilovku.
1:37
První šanci měly Pardubice: Kolář přihrál mezi kruhy Průchovi, ten puk tečoval, ale Vojtek byl připravený.
0:01
Utkání začalo. Rozhodčí Nečas vhodil buly mezi Krále a Dopitu. Pardubický stadion je opět velmi slušně zaplněn, zápas sleduje víc než osm tisíc diváků.
Na soupisce už není obránce Andrej Novotný, který odchází během reprezentační pauzy do CSKA Moskva.