PARDUBICE - JIHLAVA
8. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

28:59
Petr Sýkora našel střílenou přihrávkou Bulise, který před bránou tečoval. Brankář Hronek měl štěstí. Puk se mu odrazil od betonů.
28:40
Druhá dvojnásobná přesilovka domácích. Jihlavská lavička byla potrestaná za špatné střídání.
27:46
Pardubice hrají další přesilovku. Za krosček je vyloučený Buzek.
26:52
Zprava pálil domácí Bulis, ale Hronek vyrazil. Do protiútoku se vydal Polák. Objel branku, ale už se mu nepodařilo protlačit puk na spoluhráče.
25:09
Před Lašákem bylo chviličku dusno. Hostující Bakus se třikrát dostal k dorážce, ale domácího brankáře přehodit nedokázal.
23:57
Pardubičtí pokračují v náporu. Jihlava teď jen vyhodila na zakázané uvolnění. Probudili se i diváci.
22:38
Pardubice zvyšují na 2:0 Domácí zůstali i po návratu vyloučeného Buzka v tlaku. Hemský našel křižnou přihrávkou přes brankoviště Dopitu, který skóroval.
22:00
Začíná pardubická přesilovka. Hra obou týmů byla v oslabení opatrná.
20:34
Hraje se čtyři na čtyři. Přesilovka hostů neměla dlouhé trvání. Za nedovolené bránění je vyloučený Buzek.
20:01
Začala druhá třetina. Jihlavský tým ji začne přesilovkou.
20:00
Konec první třetiny. Pardubice vedou zaslouženě, i když je vidět, že hrajou v určité krizi. Puk je neposlouchá a občas kazí přihrávky. Do druhé třetiny navíc nastoupí v oslabení. V poslední vteřině byl za hákování vyloučený obránce Mudroch .
18:47
Verčík vypálil přes obránce. Jeho střela těsně přeletěla horní tyčku branky.
16:56
Jihlava ukázala, že také umí hrát dopředu. Z krátkého tlaku však vytěžila jen střelu Padělka z těžkého úhlu, kterou Lašák bez problémů chytil.
15:55
V Hronkově lapačce končí Čáslavova střela od modré.
14:14
K velkému sólu se vydal Hemský. Ze středního pásma objel branku a vypálil. Střela byla zblokovaná, ale Hemský se znovu zmocnil puku a ještě jednou prověřil hostujícího brakáře.
12:26
Pokračuje nátlak domácích. Od modré pálil Havíř. Jeho střela jen těsně minula levou tyčku. Akci se ještě snažil dokončit Petr Sýkora, ale Hronek jeho pokus výborně pozičně vykryl.
10:46
Dopita ve středním pásmu liknavě rozehrával. O puk ho připravil Bakus vřítil se do pásma po levé straně a ze střední vzdálenosti vypálil. Lašák chytá.
08:40
Jihlava se ve zbytku oslabení ubránila.
07:35
Pardubice využívají přesilovku. Střelou švihem z prostoru mezi kruhy překonává brankáře Hronka Hemský. Asistence Dopita a Snopek.
06:40
Pardubice budou hrát pět na tři. Za krosček je vyloučený Punčochář. Daroval tak domácím minutu a 44 sekund dvojnásobnou přesilovku.
06:24
Vyloučení hostů. Za hákování vyloučený Mareš.
05:16
Hronek nezpracoval puk. V rohu kluziště ho dojíždí Koukal a pálí z nulového úhlu. Hronek vyráží.
03:31
Hraje se prakticky na jednu bránu. Nejprve jeli Dopita s Hemským v přečíslení dva na jednoho, ale Hemský pokazil finální přihrávku. Poté od modré pálil Snopek.
03:10
Z levého kruhu pro vhazování vypálil Průcha. Hronek s velkým štěstím vyráží betonem do rohu.
02:46
Jihlava v plném počtu. Hosté se v pohodě ubránili. Jedinou přímou střelou byla Novotného rána od modré, která mu stejně nesedla.
00:46
Pardubice hrají první přesilovku Domácí začali náporem. To se jim vyplatilo. Hemského podrazil Ficenc.