Olomouc - Plzeň, ilustrační foto | foto: Milena Sojková, MF DNES

Hokejisty Olomouce doplnilo duo z Komety, s lídrem extraligy brali bod

• 0
Nestačilo, že osmnáct hokejistů Olomouce se před restartem extraligy promořilo. V útrpné době covidové marodka Hanáků narostla tak, až by snad i bělovlasý generální manažer klubu Erik Fürst našel šedivý vlas.

Mimo hru jsou David Ostřížek (zranění v horní části těla), Lukáš Klimek (zranění v horní části těla), Petr Strapáč (zranění v dolní části těla), Jakub Navrátil (zranění v horní části těla), Matúš Hlaváč (nemoc), Petr Kolouch (nemoc), Tomáš Valenta (nemoc), Tobiáš Handl (zranění v dolní části těla), Tomáš Gřeš (nemoc) a Matěj Kořenek (nemoc).

Po obnovení soutěže strádající kohouti prohráli všechny čtyři zápasy, sotva složili čtyři útoky, a Fürst musel jednat: z Brna přivedl na měsíční výpomoc útočníky Jakuba Valského a Silvestra Kuska. „Situace je mimořádná, tak širokou marodku snad nepamatuji. Jsem rád, že jsme se s Kometou dohodli na výpomoci,“ řekl Fürst na klubovém webu s tím, že následovat mohou i další posily.

Náhlá záplata pomohla k bodu už v úterý. V srdnaté bitvě s první Plzní prohrála Olomouc doma 1:2 až po prodloužení a přerušila černou sérii pěti utkání bez bodu. „V každém případě jsme za ten bod rádi,“ pravil olomoucký trenér Zdeněk Moták. „Byl vydřený, podali jsme asi nejlepší výkon po pauze. Hráli jsme proti prvnímu, proti Plzni, která nastřílela 43 branek – nejvíce ze všech,“ považoval si.

Komeťáci nastoupili ve třetí lajně s matadorem Oleszem. Dvaatřicetiletý Valský po letním příchodu z Liberce odehrál za Kometu čtyři zápasy, ve kterých vstřelil gól a přidal asistenci. Pětadvacetiletý Kusko působí v Brně od mládežnických let, v tomto ročníku se do sestavy probojoval třikrát a nebodoval. Také v plecharéně se prosadili jiní.

Na přesilovkovou dělovku plzeňského kapitána Milana Gulaše odpověděl ve druhé třetině podobným způsobem zadák Jiří Ondrušek.

Jinak se činili především gólmani. Plzeňský Dominik Frodl si během komerční přestávky v symbolickém čase 17:11 pobrukoval z reproduktorů puštěnou revoluční píseň Modlitbu pro Martu. V prodloužení se už valily útoky výhradně na olomouckou branku. Branislav Konrád několikrát čaroval, avšak ránu Gulaše, který se odpoutal od Buriana, neudržel a z čáry dorazil volný kotouč Tomáš Mertl, jenž se natáhl přes bránícího Dujsíka.

Situaci ještě zkoumali sudí u tabletu, ale postavení Mertla v brankovišti neodhalili. Devátým zásahem v sezoně tak zařídil Plzni devátou výhru v řadě.