Radost Olomouce, ilustrační foto

Radost Olomouce, ilustrační foto | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Série olomoucké bídy skončila. Snad se teď nastartujeme, zní z klubu

• 0
Série plná bídy lemovaná čtyřmi porážkami a nemohoucností v útoku je pryč. Tedy alespoň částečně. Olomoučtí hokejisté dokázali po čtyřech porážkách zvítězit, když na nájezdy porazili 2:1 Chomutov. Úleva byla patrná na všech, trenér Zdeněk Venera si radostně v tunelu plácl s kustodem Přecechtělem. Střelecká lehkost se teď bude hledat přece jen snadněji.

„Pánbůh zaplať, že se po čtyřech porážkách podařilo vyhrát,“ oddechl si brankář Branislav Konrád, kterého po zápase vyvolávalo pět tisíc diváků. Znovu postavil pevnou hráz, kterou Chomutov překonal jen jednou. Ve 22. minutě se Chlouba prosmýkl kolem Valenty a po ledě zakončil přesně.

A v kohoutech pořádně hrklo. Do té doby byli lepší, i díky přesilovkám měli řadu šancí, ale málo platné, když Houdek nedokázal zasunout ani do prázdné branky. „Už jsem myslel, že je to gól, ale někdo do mě vrazil a minul jsem,“ kroutil hlavou.

Vyrovnání se sneslo z nebe. Řípovu střelu totiž gólman Jakub Čech vyrazil nad sebe tak nešikovně, že zapadla do branky. A od té doby byla Mora zase na koni. Ve třetí třetině byl poměr střel na branku 13:1, v prodloužení 5:0.

Domácí ukazovali touhu vyhrát a Chomutov postrádající pohyb chvílemi jako by čekal na porážku. „Posledních pět minut už jsem se bál, že na mě někdo vystřelí, jaká mi byla zima. Stál jsem tam patnáct minut a pak i v prodloužení bez zásahu. Taky to podle toho při prvních dvou nájezdech vypadalo,“ podotkl Konrád.

Hosty totiž poslal do vedení blafákem do forhendu Ölvecký a vzápětí Konráda vykoupal Růžička. Domácí najednou museli dvakrát proměnit a spoléhat, že Konrád třetí nájezd chytne. Minimální šanci přiživil přesnou střelou k tyči Mikúš, vzápětí Vondrka neproměnil a vše měl v rukou Houdek.

S ledovým klidem vymíchal Čecha a puk zasunul do prázdné branky. Začínalo se znovu. Jediným úspěšným střelcem byl znovu Houdek, když tentokrát zvolil kličku do bekhendu.

A kohouti mohli slavit.

„Po dvou nájezdech jsem si říkal, že jsme v pr.... Ale Miky s Houdym to udělali famózně. Moc jim děkuju, že mě podrželi,“ rozplýval se Konrád.

„Prohrát takto nájezdy, to se nestává. Ale za bod musíme být rádi. Podali jsme lepší výkon než při minulých porážkách, ale stále to není ono,“ neskrýval vrásky trenér Pirátů Břetislav Kopřiva.

„To my doufáme, že se teď nastartujeme,“ kontroval asistent olomouckého kouče Jan Tomajko. „Podle průběhu třetí třetiny to sice můžeme brát, že jsme o bod přišli, důležité ale je, že náš výkon měl pořád vzestupnou tendenci. Věříme, že bod získáme někde jinde,“ dodal čerstvý majitel klubu.