Mistr vstoupil do sezony výhrou

• 8
Pardubice - Rána obránce Jana Snopka do prázdné branky zajistila hokejovému mistrovi z Pardubic vítězný vstup do extraligové sezony. Karlovy Vary v Pardubicích vedly díky přesilovkové trefě kapitána Ptáčka, ale na body nedosáhly. Klíčový byl Hurtajův faul, po němž obránce Kántor v přesilovce vyrovnal a Pardubice nastartoval k obratu.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

Souboj brankářských mistrů světa nabídl duel Pardubic s Karlovými Vary. A jak Ján Lašák, tak karlovarský Roman Čechmánek byli dlouho nepřekonatelní.

Ve vyrovnané třetině měli blíž ke vstřelení branky hokejisté Pardubic. Ale s 91 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovkou nenaložili nejlépe. Dvakrát prověřil Romana Čechmánka kanonýr Jan Čaloun, ale ani jednou proti karlovarské posile neuspěl.

Jak naložit s dvojnásobnou výhodou ukázaly Vary soupeři v úvodu druhé třetiny. Kapitán Ptáček si najel do střelecké pozice na Skuhravého přihrávku, rána mu sice vůbec nesedla, ale puk přeplachtil za záda bezmocného Lašáka.

Vary opanoval hru, pozorně bránily a zaskočeného soupeře k ničemu nepustily. Nakonec ale mistrovi samy pomohly.

Ľubomír Hurtaj podcenil situaci, když čekal, že rozhodčí přeruší hru pro zakázané uvolnění a pronikajícího Rolínka zastavil jenom za cenu faulu. V přesilovce překonal skvělého Čechmánka Kántor. Napřáhl od modré a našel skulinu mezi betony karlovarského gólmana. Puk se tak tak došoural do branky.

Mistr rázem ožil a byl nebezpečnějším týmem. Čechmánek řešil střely Korhoně, Cetkovského, Lubiny. Zejména jeho útok s mladíky Cetkovským a Rolínkem udělal v úvodu třetí třetiny v karlovarské obraně pořádný průvan.

Branka ale nepadla a hra se postupně vyrovnávala. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Přesto to byli domácí, kdo měl šance. V 50. minutě dvakrát během deseti vteřin nebezpečně zakončoval Tvrdík, o chvíli později vytěsnil Čechmánek Koukalovu ránu po rychlém protiútoku.

A mistr se nakonec dočkal. Čechmánek vyjel proti Čalounovi, neudržel stabilitu a vleže jenom bezmocně přihlížel, jak Blažek nahrává Snopkovi, který gólem do prázdné branky dokonal obrat. Vary vyrovnat nedokázaly ani při krátké power-play.

Vladimír Martinec (Pardubice): "Bylo to trochu rozházené, nervózní a je fakt, že se štěstí přiklonilo na naši stranu. Kluci ale pracovali po celých šedesát minut velice zodpovědně, a tak i to štěstíčko přišlo."
Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Nebyli jsme daleko od toho, abychom si odvezli alespoň bod. Chybělo nám k tomu pár minut. Potom se štěstí přiklonilo k domácím, ale myslím si, že remíza by byla spravedlivější. Nedá se nic dělat, jedeme dál a pokusíme se
vyhrát zítra."

Pardubice - Karlovy Vary 2:1
Branky a nahrávky:
34. Kántor (Tvrdík), 55. Snopek - 24. Ptáček (Krajíček, Skuhravý). Rozhodčí: Husička - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7820. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Kántor, Linhart, Mudroch, Havíř - Čaloun, Blažek, Hlinka - Jan Kolář I, Mikeska, Korhoň - Tvrdík, Klouda, Koukal - Cetkovský, Rolínek, Lubina. Trenéři: Martinec a Šejba.
Karlovy Vary: Čechmánek (56.-56. Mensator) - Ptáček, Krajíček, Ustrnul, Macholda, O. Němec, Řezníček, J. Polák, Duben - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Bednařík, Alinč, M. Procházka - M. Dvořák, Nedorost, Hurtaj - Pech, Vak, Kraus. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

O ostatních zápasech 1. kola extraligy čtěte ZDE

Souboj pardubického Petra Čáslavy (vlevo) s karlovarským Ondřejem Němcem.

Pardubice - Karlovy Vary. Pardubický Jiří Cetkovský (v červeném) v souboji s karlovarským Janem Košťálem.

Výměna názorů mezi Michalem Mikeskou (vlevo) a Janem Košťálem.

Karlovarský kapitán František Ptáček čistí prostor před gólmanem Čechmánkem.

Lukáš Bednařík z Karlových Varů (Vpravo) atakuje pardubického Petra Koukala.

Pardubický gólman Ján Lašák je překonán. Ve dvojnásobné přesilovce jej prostřelil karlovarský kapitán Ptáček. Pardubice ale porazily Karlovy Vary 2:1.