Hokejisté Litvínova se radují z gólu v barážovém utkání proti Slavii.

Hokejisté Litvínova se radují z gólu v barážovém utkání proti Slavii. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Slávista Mikulík po výprasku: Příště to musí být extrémní změna

• 5
Nestíhali. Hokejisté Slavie v extraligové baráži dostali nakládačku 1:5 v Litvínově a po úterním kole klesli na nepostupové místo. „Příště musíme hrát extrémně jinak,“ mračil se útočník Milan Mikulík.

Co se v Litvínově stalo?
Jak u nás dohrál 3. třetinu a otočil zápas z 0:3 na 4:3, věděl, že na nás musí vlítnout. Povedlo se jim to, my jim to umožnili. Hodně jsme zůstávali u nás ve třetině, nedostávali jsme puk ven. A co nás mrzí nejvíc, že jsme my hráči v poli nepodrželi Sašu (Hyláka), který celou dobu chytá výborně. Litvínov nás jednoznačně přehrál.

Za 12 minut jste ztráceli 0:4. Co se stalo s vaší defenzivou od obratu Litvínova v pátečním duelu?
Rádi bychom věděli, jak z toho ven. Máme další zápasy před sebou, ten v pátek je důležitý, připravíme se na sto procent. Budeme chtít vyhrát, 1. třetinu nakopnout, že budeme válcovat my, dát nějaký gól na uklidnění. Šlo vidět, že jak jsme dostali dva góly, ruce už nám tolik nešly. A Litvínov začal hrát a hrál parádně. Když se jim dá prostor, na hokejce jsou strašně silní.

V pátek hostíte Karlovy Vary, jak se dostat do pohody?
Musíme dnešní zápas nechat tady v kabině, vytěsnit ho z hlavy a mít ji doma už čistou. Máme dva dny na to, abychom se z toho dostali, dobře potrénovali, připravili se a ukázali video. V pátek to musí být z naší strany extrémní změna a musíme soupeře úplně převálcovat.

Litvínov vás třikrát porazil, takže s ním máte horší vzájemnou bilanci.
První zápas jsme v Litvínově působili zakřiknutě, doma jsme ho měli na lopatě, vedli 3:0 a uteklo nám to. Trošku na nás tím spadla deka, ve Varech jsme byli těžkopádní, dneska se to ukázalo. Litvínov, jak cítí šanci, po vás jde a vyplatilo se mu to.

Nebude to už jen boj o 2. místo?
Myslím, že v baráži stačí jedna blbá prohra a jsou tam zase všichni. Litvínov může prohrát a může v tom být taky, je docela hodně zápasů a bodů. Ve hře jsou úplně všichni.