Momentka z utkání mezi hokejisty Hradce Králové a Zlína (modrá)

Momentka z utkání mezi hokejisty Hradce Králové a Zlína (modrá) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Po pěti minutách začal horor, musel si přiznat zlínský kouč Hamrlík

• 2
Časomíra se přehoupla sotva za polovinu úvodní třetiny a zimním stadionem Hradce Králové se nesly vítězné chorály domácích fanoušků a až do konce už neutichly. Hokejisté Zlína zrovna inkasovali třetí gól a mířili neodvratně za osmou extraligovou prohrou v řadě. Konečný výsledek? Ještě přijatelný - 1:4.

Zlínské odhodlání trvalo jen do času 5:33, stačil první gól a hosté odpadli. Štůrala, který nahradil v bráně jedničku Kašíka, odklouzal za dalších šest minut na střídačku.

„Prvních pět minut bylo v pořádku, pak začal horor. První třetina byla jedna z nejhorších, co jsem kdy viděl,“ řekl trenér poražených Martin Hamrlík.

Hosté se dlouho na nic nezmohli. Za první dvě periody trefili prostor mezi soupeřovými tyčemi sedmkrát! Nepomohly ani početní výhody.

Zlín tak prohrál pod novým trenérským duem Hamrlík - Svoboda oba zápasy, kolo před půlkou základní části klesl na předposlední pozici. Před páteční domácí bitvou s posledními Karlovými Vary ho aspoň povzbudil čestný gól Holíka.