Litvínov: na lídra neměl, den poté slavil

Litvínov - Brankář Michal Mařík kouzlil jak v sobotu proti Pardubicím, tak i v neděli proti Českým Budějovicím, přesto dva víkendové domácí starty litvínovští hokejisté přetavili jen ve tři body. Na pardubického lídra nestačili. V extralize jsou jedenáctí, ztrácí pouze dva body na sedmou příčku.

Zápas s Pardubicemi, to byla jasná záležitost. Hosté zvítězili 4:0, mohli i vyšším rozdílem.

"Projevilo se na nás, že jsme nezvládli poslední minutu utkání v Třinci," připomněl litvínovský asistent Jaroslav Hübl starší předchozí remízu 4:4. "Proti Pardubicím jsme začali dost pasivně a hosté toho dvěma góly využili," mínil.

Hlavní kouč František Výborný mluvil o velkém respektu. "Až když jsme ve druhé třetině nechali ostych v kabině, měli jsme pár šancí. Ale lekli jsme se jich," bilancoval sobotní střetnutí a přiznal, že Pardubice vývoj kontrolovaly.

"Abychom je dokázali porazit, museli bychom mít den s velkým D." O čtyřiadvacet hodin později slavil Litvínov výhru 3:2 nad Českými Budějovicemi. Skvěle začal, před soupeřovou brankou řádil jako tornádo, pak si koledoval a vykoledoval vyrovnání, avšak nakonec díky trefě Rolínka bral všechny body.

Tomáš Rolínek v návalu radosti klesl na kolena, sundal helmu a klouzal se po ledě. Vítězný gól ho nezvykle rozdováděl. "Já vím, slavil jsem, jako bych rozhodl finále mistrovství světa v prodloužení," smála se letní posila z Pardubic.

Za Litvínov skórovala teprve podruhé, proto ta euforie. "Šancí, co spálím, už bylo hodně. Proto jsem při té střele už radši zavřel oči..." Domácí třikrát trefili tyčku (dvě Havel, jednu Martinec), dvakrát rozhodoval videorozhodčí.

Litvínovu neuznal gól po tyčce, puk nepřešel čáru, hostům zase kvůli posunuté brance. "Ve třetí třetině jsme se zase báli, ale nakonec jsme našli v závěru sílu. Pro psychiku je taková výhra lepší než 5:0, bodů si musíme vážit," řekl Výborný.

České Budějovice přišly o zraněného Fadrného po ukázkovém bodyčeku od Trávníčka. Gólman Jarina, nová akvizice z Chomutova, začal v roli dvojky. Dnes nastoupí Litvínov na Slavii, po trestu se už vrací útočník Prorok. Nejistý je start zadáka Vebera, chybí Kotrla. "Slavia je na tom moc dobře," ví Výborný, přesto plánuje reparát za prohru 0:7.

Deset zápasů už trvá série hokejistů pražské Slavie bez prohry a úřadující mistři po rozpačitém začátku soutěže už v tabulce poskočili na druhé místo hned za vedoucí Pardubice. Proti Litvínovu vyjedou na led až na dlouhodobě zraněného Kučeru v kompletním složení.