Liberecký útočník Petr Nedvěd dává gól.

Liberecký útočník Petr Nedvěd dává gól. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberecký útočník Nedvěd trefil výhru, Plzeň ztratila v sérii náskok

• 12
Pokud se optimisté těšili, že po včerejšku už hokejisté Plzně završí spanilou jízdu do semifinále extraligy, rychle vystřízlivěli. Čtvrtfinálová série s Libercem je srovnaná 2:2. Plzeň prohrála oba zápasy na severu Čech. Po pondělní porážce 2:4 podlehla včera soupeři 3:4. A teď je pod tlakem. Pokud zítra lídr základní části neuspěje v pátém duelu doma, bude na pokraji vyřazení z play-off.

"Dnes to byl těžší zápas než ten pondělní, ale v obou jsme se soupeři přinejmenším vyrovnali. Možná jsme byli i lepší, a proto zaslouženě vyhráli," řekl liberecký útočník Pavel Kašpařík, včera autor dvou branek domácích.

Kašpařík zajistil Liberci dvoubrankový náskok. Za stavu 1:1 nejprve skóroval zblízka po 25 vteřinách druhé části a z podobné akce využil i další přesilovku ve 28. minutě – 3:1. Pak ale počtvrté v utkání zamířil na trestnou lavici forvard Nedorost. Za vysokou hůl a krvavé zranění Dvořáka dostal čtyři minuty. Domácí dlouho odolávali, Pinc v brance likvidoval jednu střelu za druhou. Jenže na bombu Vostřáka k tyči už byl krátký.

Plzeň pak držela trumfy v rukách. Zkraje třetí části přežila 50 vteřin oslabení 3 proti 5 a při vlastní převaze zabrala. Puk putoval rychle po ose Straka - Kovář - Vlasák a posledně jmenovaný z levého kruhu překonal Pince – 3:3.

Jenže ve 48. minutě o všem rozhodl švih Nedvěda, který zapadl k levé tyči plzeňské branky. "Hráli jsme lépe než v pondělí, ale srážela nás častá vylučování. V příštím zápase se musíme vrátit k našemu nátlakovému hokeji a vyvarovat se trestů," nabádal Tomáš Vlasák.

Plzeň však bude postřádat beka Jeřábka. Ten dostal stop na pět zápasů za faul vysokou holí v závěru pondělního duelu proti Špačkovi.

"Podle našeho názoru šlo o úmyslné hraní hokejkou do oblasti hlavy," vysvětlil nový šéf hokejové disciplinárky Karel Holý, "Hráče jsem trefil nechtěně. Dozvěděl jsem se o trestu z internetu a byl jsem překvapený," reagoval Jakub Jeřábek.

Plzeň tak řeší potíže v obraně. Zraněný je totiž Benák a nemocný O´Brien.