Kracík zchladil mistra, Plzeň vyhrála

• 4
Pardubice - Útočník Jaroslav Kracík urval pro hokejisty Plzně tři body z mistrovského ledu Pardubic. Lasselsberger vyhrál 3:2. Necelých sedm minut před koncem schoval Kracík střelu za domácího obránce a Lašák nestačil zareagovat. Dvoubrankové vedení hostů Pardubice ve třetí části zvládly srovnat, odpověď na třetí gól už nenašly.

Dvaatřicet zásahů si připsal plzeňský brankář Málek, více než dvě třetiny držel s pomocí precizní obrany čisté konto.

Lasselsberger v této fázi vydřel vedení. Už v šesté minutě ulétl zkoprnělé obraně Důras a střelou švihem překonal Lašáka.

Ve druhé části hosté sice nevyužili dvojnásobnou převahu, ale při hře pěti proti čtyřem už se radovali.

Andrašovský dorazil do sítě puk po předchozím Moravcově pokusu.

Pardubice vrátila ve třetím dějství do hry dvouminutová přesilovka dvou mužů. Sudí Trombík vyloučil najednou Výborného i Andrašovského.

Málek odolával minutu a půl, pak ho překonal Blažek. A v další početní převaze, za pouhých 81 vteřin zůstal před brankou osamocený Rolínek a překonal Málka.

Jenže Duhovou arénu zchladil Kracík premiérovou trefou v sezoně.

„Je to skvělé, tři body jsme potřebovali jako sůl. Byli jsme aktivní a dvě třetiny nám vyšly. Pak úřadoval rozhodčí, ale štěstí se tentokrát přiklonilo k nám,“ radoval se plzeňský kouč Marek Sýkora.